У трьох громадах Вінниччини збудують квартири для переселенців

У трьох громадах Вінниччини збудують квартири для переселенців

У трьох громадах Вінниччини збудують квартири для переселенців
. Фото: Вінницька ОВА

На Вінниччині збудують понад 400 квартир для переселенців в межах проєкту “Покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб”.

Реалізують його в Агрономічній, Ладижинській та Хмільницькій громадах, повідомили у Вінницькій ОВА. Вони були відібрані на основі певних  критеріїв: частка ВПО відносно кількості  місцевого населення, наявність ділянок для будівництва, можливості для працевлаштування та доступність соціальної інфраструктури.

"Із 2022 року з ініціативи МОМ з громадами було проведено підготовчі роботи, які включали розробку проєктно-кошторисної документації, детальні плани та інше. Усі громади, які беруть участь у проєкті, були ознайомлені з найкращими міжнародними практиками в сфері будівництва комунального житла та пройшли тренінги з управління доходами від оренди житла на користь своїх громад", йдеться в повідомленні.

У 2024 – 2025 роках також передбачена реконструкція наявних житлових об’єктів.

Що відомо

  • Житловий проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW), передбачає будівництво до 2 000 квартир для близько 6 000 осіб у Чернівецькій, Київській, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. Донором є Уряд Німеччини – 72,1 млн євро. Загальну координацію проєкту здійснюватиме Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.  

На початок