У Вінниці прокуратура повернула у власність держави бомбосховище

У Вінниці прокуратура повернула у власність держави бомбосховище

За сприяння Вінницької окружної прокуратури у державну власність повернули бомбосховище, яке було у приватному володінні АТ "Укртелеком". Втім згідно з чинним законодавством споруда цивільного захисту приватизації не підлягала.

Як повідомляють на сайті прокуратури, йдеться про бомбосховище площею 327 м² та вартістю 8,2 мільйона гривень, яке може вмістити в собі 300 людей. Розташоване воно на вулиці Соборній.

У квітні 2023 року окружна прокуратура подала до Господарського суду Вінницької області в особі Фонду державного майна України два позови до "Укртелекому", аби приміщення вилучили на користь держави з незаконного володіння.

У липні й серпні 2023 суд задовольнив позови прокуратури задоволено, однак відповідач подав апеляцію.

Північно-західний апеляційний господарський суд постановами від 30.10.2023 та 06.12.2023 залишив скарги "Укртелекому" без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. Відповідач звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду, який ухвалою колегії суддів Касаційного господарського суду від 07.12.2023 відмовив йому у відкритті касаційного провадження, йдеться у дописі.

На сьогодні ж право власності на цю захисну споруду зареєстровано за Фондом державного майна України.

На початок