На Вінниччині бухгалтерку школи підозрюють у привласненні 400 тисяч гривень

На Вінниччині бухгалтерку школи підозрюють у привласненні 400 тисяч гривень

До восьми років ув'язнення загрожує головній бухгалтерці одного з закладів загальної середньої освіти Жмеринського району, яку підозрюють у привласненні 400 тисяч бюджетних грошей.

Як повідомляють на сайті ГУ Нацполіції у Вінницькій області, досудовим розслідуванням встановлено, що з лютого по грудень 2022 року, використовуючи службове становище, 33-річна бухгалтерка вносила неправдиві відомості до офіційних документів щодо розподілу заробітної плати.

Користуючися системою дистанційного банківського обслуговування, жінка завищувала суму нарахованої собі зарплати. Відтак надавала ці відомості до фінансової установи, посвідчуючи власним цифровим підписом, а виплату здійснювала на свої особисті карткові рахунки. У такий спосіб головна бухгалтерка привласнила бюджетні кошти сільської ради на загальну суму понад 400 тисяч гривень.

Зібравши достатньо доказів, правоохоронці повідомили жінці про підозру за такими статтями:

  • легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України);
  • службове підроблення (ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України);
  • привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України).

За скоєне порушниці загрожує до восьми років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

На початок