З вінницької вежі Артинова звучатимуть святкові мелодії

З вінницької вежі Артинова звучатимуть святкові мелодії

Оновлено

З 1 грудня з вежі Артинова у Вінниці на Європейській площі лунає новорічна та різдвяна музика. Цьогоріч до основних пісень додали композицію "Deck the Halls".

Про це Суспільному розповів начальник відділу з адміністративно-господарської роботи "Музею Вінниці" Максим Грибінник.

"Ми кажемо про 13, 14, 16, 17, 19 і 20 годину — це "Deck the Halls". В тому числі ранішня це 10 та 11 – це “Прикрашаємо наші хати” — це одна і та сама мелодія. Вона приходить до України незалежної через голлівудські фільми, але насправді вона відома ще з 18 століття. І вона, наприклад, у Київській Національній Філармонії була в середині 90-х виконана, тобто ми кажемо про те, що ця мелодія звучить на вежі вперше, але вона доволі популярна в усьому світі", — сказав Максим Грибінник.

О 15:00 та о 21:00 з вежі лунатимуть "Добрий вечір тобі, пане господарю" та "Тиха ніч". "Il Silenzio", Гімн України та "Щедрик" залишаться на своїх місцях, тобто їх можна почути о 9:00, 12:00 та 18:00 відповідно.

Вінничанам, яких опитало Суспільне, оновлення мелодій на годиннику на вежі Артинова – до вподоби.

"Це покращує людям настрій. У теперішній час, я думаю, це буде важливо. Тому що люди, трішечки їхній дух падає, знаєте, і для підняття цього настрою, я думаю, буде дуже добре", — сказала Анастасія Грінчук.

"Розумію, що в нас йде воєнний стан, але якось ж треба трішечки морально, морально відходити від цього, тому ми не проти цього. Ми тут працюємо, тому чуємо щодня, як у нас тут вежа звучить і все в нас проходить", — розповіла Вікторія Танасієнко.

Різдвяна та новорічна музика з вежі лунатиме до 8 січня, (третього дня Водохреща за новим церковним календарем).

На початок