Житло придбали 273 родини: як працює програма "єОселя" на Вінниччині

Житло придбали 273 родини: як працює програма "єОселя" на Вінниччині

За програмою “єОселя” упродовж року на Вінниччині придбали житло 273 родини. Про це Суспільному розповів Павло Чайковський — начальник відділу організації роздрібного кредитування Ощадбанку.

"У регіоні позики видано на суму 410 мільйонів гривень, 50% з яких — кредити від його фінустанови", — повідомив Павло Чайковський.

Двокімнатну квартиру в новобудові у Вінниці придбала родина правоохоронця Олександра Дацюка. Ключі отримали на день народження доньки, для якої й придбали житло.

нашому випадку — це була інвестиція на майбутнє. В нас є донечка. Вирішили придбати житло для неї. Зараз плануємо зробити ремонт і здавати в оренду", — розповіла дружина Олександра — Олена Дацюк.

"єОселя" на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Заявку на участь у програмі подавала через "Дію". Там само обирала і банк-позичальника.

"Оформляється заявка на можливість отримання. Банк перевіряє, чи все добре по кредитній історії. Протягом двох днів отримали рішення в "Дії", після чого звернулися на відділення, де представник сказав, що необхідно знайти квартиру. Є можливість придбання від забудовника або шукаєте самостійно", — пояснює Олена Дацюк.

"єОселя" на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Квартиру, за словами Олександра Дацюка, брали напряму від забудовника. Її вартість — 2 мільйони 570 тисяч. Оформили кредит під 3 відсотки річних. Протягом 20 років щомісяця сплачуватимуть по 11 тисяч гривень.

"Сама по собі програма передбачає внесок від 20 % від загальної вартості квартири. Ми внесли 20%. Решту коштів розбили на платіж на 20 років. Так, як я учасник бойових дій, була знижка 8%", — каже Олександр Дацюк.

"Кредит оформлюється в гривнях. Немає знецінення і прив'язки до валюти. Це досить вигідно. Також є можливість достроково погасити. Ви оплачуєте за фактичний термін користування", — додає Олена.

"єОселя" на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Програма “єОселя” започаткована в Україні в жовтні 2022 року. За нею кредит під 3% на придбання житла можуть оформити військовослужбовці, силовики, медики, педагоги та науковці. З серпня 2023 року програму розширили — додали й інші категорії, для яких відсоток річних по кредиту збільшили до 7%.

"Може скористатись будь-який громадянин, який не має житла у власності, або це житло розраховується по квадратних метрах. Норма 52, 5 кв метри на одного члена родини плюс наступний член 21 квадрат, — пояснив начальник відділу кредитування державного банку Павло Чайковський.

Є певні вимоги до нерухомості: це має бути багатоквартирний будинок, побудований не більше три роки тому. Є обмеження по вартості квадратного метра – для Вінницької області вона становить 20 тисяч 431 гривень за 1 квадратний метр, для Вінниці застосовується коефіцієнт 2. Тобто вартість одного квадратного метра не може перевищувати 40 862 грн за метр".

На початок