Майстер-клас із гончарства вперше провели в центрі реабілітації, який майже рік працює на базі одного з вінницьких медичних закладів.
Про це Суспільному розповіла очільниця центру Олена Долинна.
"Ми бачимо це як інструмент роботи психологів, це один із методів, який ми можемо використовувати в реабілітації. Це цікаво, це може бути варіантом підробітку для людей і це лише метод", — розповіла Олена Долинна.

Як працювати з глиною відвідувачів центру реабілітації навчав гончар Віктор Булгаков. Заняття проводить разом зі своєю дружиною Катериною. З глиною, розповідає, працює 6 років. До повномасштабного вторгнення такі майстер-класи проводили для учасників АТО.
"Людина має набуті здібності, потрібен момент коли ми їх можемо проявити. Ось наші зустрічі — це для проявлення, виявлення звʼязків з глиною. Якщо хтось бере в руки глину, він гріє її, звикає", — сказав Віктор Булгаков.

Всього у майстер-класі взяли участь 20 осіб. Переважно, це пацієнти після інсульту та черепно-мозкових травм також для військових після травм, — розповіла психологиня центру Ольга Дяченко. Для реабілітації такі майстер-класи надзвичайно корисні.

"Дуже гарний терапевтичний метод для того, щоб наші пацієнти могли переключатися від своїх внутрішніх переживань, трохи свої емоції перносити в творчість", — сказала Дяченко.

До майстер-класу доєднався і лікар-невролог Франц Лютц. Суспільному розповідає, до Вінниці з Німечччини приїхав ділитися досвідом. Дізнавшись про заняття з ліплення, вирішив долучитися.
"Ми в Німеччині проводимо такі майстер-класи для дітей у школах, це дуже гарний метод реабілітації, ліплення з глини розвиває дрібну моторику і відволікає від різних думок", — каже Франц Лютц.

Майстер-клас безкоштовний. Матеріал для заняття закупили за гроші центру, — розповіла Олена Долинна. Готові вироби учасники забрали з собою.