У Вінниці проводять дезінфекцію громадського транспорту. Таку рекомендацію ТТУ отримало від Держпродспоживслужби через спалах гепатиту А в області. Про це Суспільному фахівчиня служби Ганна Матвійчук.
"Так як одним із шляхів передачі гепатиту А є контактний, тому дуже важливо всі контактні поверхні, на яких може залишитися збудник від хворої людини, обовʼязково продезінфікувати", — каже Матвійчук.
Після обробки вагон 15 хвилин — провітрюють.
"Проводять дезінфекцію вагонів шляхом протирання всіх поручнів, ручок", — каже Матвійчук.
Начальник відділу експлуатації вінницької транспортної компанії Микола Заверуха каже, роботи з дезінфекції громадського транспорту міста на кінцевих зупинках проводять третій день.
"Ми докупили частину одежі, препарати, засоби захисту для працівників, які задіяні в обробці транспорту, на сьогодні все є, а далі будемо працювати і будемо доповнювати", — каже Заверуха.
Водій маршрутки 23А сполученням "Залізничний вокзал— вул. Андрія Первозванного" Сергій Бутін каже, поручні і ручки в мікробусі обробляє наприкінці кожного рейсу. Для цього використовує розчин на основі спирту.
За словами Ганни Матвійчук, фахівчині обласної Держпроспоживслужби — роботи з дезінфекції громадського транспорту у місті триватимуть до завершення надзвичайної ситуації в області через спалах гепатиту.
Що відомо про гепатит A
Гепатит A — це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту A передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.
У департаменті також пояснили вінничанам, як вберегти себе від цієї недуги. Окрім того, що пити лише кип’ячену воду, дотримуватись правил особистої гігієни, добре мити фрукти й овочі перед їх вживанням.
Також фахівці департаменту зазначають, що інкубаційний період гепатиту A зазвичай триває 14–28 днів, а серед основних симптомів спостерігаються:
- виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
- підвищення температури тіла;
- втрата апетиту;
- діарея;
- блювота;
- неприємні відчуття в животі;
- важкість у правому підребер’ї;
- потемніння сечі;
- жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) – буває у 70% дорослих людей.