"Роль звʼязківців у сучасній війні — неймовірно висока, немає зв’язку — немає підрозділу", — саме так вважає начальник зв’язку одного із батальйонів на псевдо "Птаха". Про це йдеться на Facebook-сторінці окремої 120 бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, у складі якої служить оборонець.
В цивільному житті "Птаха" був старшим науковим співробітником, доктором технічних наук в Національному технічному університеті України "Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського". Він розповідає, що спочатку вивіз сім’ю із Бучі до родичів, а потім пішов у військомат добровольцем. Звідти його направили до військової частини.
"Основне завдання військових зв'язківців — забезпечувати зв'язок між підрозділами. Зв’язок має бути оперативним та постійним, безперервним, незважаючи на ситуації, а вони під час служби бувають різні. Однак, які б перешкоди не виникали, з таким колективом як у мене і такими побратимами — ми їх вмить разом долаємо, — каже “Птаха".
В складі батальйону приймали участь в обороні Слов’янська, виконували завдання на Ізюмському та Куп’янському напрямках, також на півночі країни. Мета у нас всіх одна: захистити своїх близьких та рідних. Тож кожен на своєму місці робить все, що від нього залежить: тягнемо звʼязок, налаштовуємо камери, підключаємо ретранслятори".

Опанувати роботу зв'язківця, розповідає військовий, допомогли побратими.
"Робота звʼязківця цікава та відповідальна і опанувати її в повні мірі мені допомагали побратими з бригади, коли звертався до них за порадами. Можна сказати, що мені пощастило, адже в нашому колі звʼязківців всі йдуть один одному на зустріч. Мені комфортно працювати із побратимами в своєму батальйоні, я можу на них покластися і вони мені також довіряють. Тож працюємо разом, до перемоги!".