Вінницька область отримала 24 тисячі доз вакцини проти кору

Вінницька область отримала 24 тисячі доз вакцини проти кору

Вінницька область отримала 24 тисячі доз вакцини проти кору
. Вінницька область отримала 24 тисячі доз вакцини проти кору. Фото: Суспільне

Вінницька область отримала 24 140 доз комбінованої вакцини проти кору, з них 18 890 доз в рамках наздоганяючої кампанії та 5 250 доз для забезпечення рутинної вакцинації.

За 6 місяців 2023 року в Україні виявили вже 20 випадків захворювання на кір. Три із них на Вінниччині. Про це Суспільному розповіла заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко.

"Cпалахи кору в Україні мають циклічний характер і повторюються кожні чотири-п'ять років. З огляду на те, що попередній спалах був у 2017-2019 роках і від початку цього року відмічається зростання випадків кору, у 2023 році є високий ризик виникнення потужного спалаху", каже заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко.

Що відомо

На Вінниччині триває catch up кампанії з вакцинації дітей проти кору, краснухи та паротиту. Лікарі та мобільні вакцинальні бригади проводять щеплення дітей, які внаслідок війни або інших обставин пропустили вакцинацію.

За словами Тетяни Бондаренко кір майже завжди важко протікає, що у дітей, що у дорослих. Він часто ускладнюється запаленням легень, вушною інфекцією та іншими серйозними ускладненнями. Серед складних віддалених наслідків кору є підгострий склерозуючий паненцефаліт. Це хвороба, яка не має лікування, завжди має смертельний результат. Хвороба розвивається через 5-10 років після перенесеного кору.

На початок