Тренувальні заняття зі скелелазіння для дітей-переселенців стартували у Вінниці. Ініціювали таке дозвілля для внутрішньо переміщених осіб минулого року. Тоді охочих навчитися підкорювати вершини було чимало, розповів Суспільному заступник начальника відділу розвитку туризму Віктор Мазурик. Тож цього року вирішили відновити заняття.
Серед відвідувачів діти віком від 8 до 16 років.
"Це можна вважати таким засобом, який відволікає людей від сьогоднішньої ситуації, досягання певної мети: "Я сьогодні підкорив вершину". Їм це подобається: і дівчатам, і хлопцям. І батьки із задоволенням стежать", — каже Віктор Мазурик.
Інструктор Микола Бондарев каже, що скелелазінням може займатися кожен. Головне, бажання та зручне взуття.
"Скелелазіння — це прекрасний спорт, який може спробувати кожен. Будь ласка, приходьте, ми підкажемо, що робити і як. На стінці ти забуваєш про все. Ти лише там. Є в моменті. Новачки не думають, що приїхали в чуже місто, вони думають, що на стіні і як не впасти. Це розрядка, розвага, відволіктися, продовжувати жити", — каже Микола Бондарев.
Аби відвідати заняття зі скелелазіння, необхідно попередньо зареєструватися на сторінці департаменту у Facebook. Заняття — безкоштовні, щоправда за оренду спорядження доведеться сплатити 50 гривень, каже Віктор Мазурик. Наступне тренування відбудеться у четвер, 29 червня.
Підкорити скелю вирішив девʼятирічний Ярослав Золочевський. Разом із батьками та братом до Вінниці приїхали рік тому з Харкова. Розповідає, що заняття зі скелелазіння відвідує вдруге.
"Мені подобається підніматися і спускатися. Я б хотів займатися цим спортом", — каже Ярослав.
Його батько Вʼячеслав каже, що в їхній родині надають перевагу активним видам відпочинку.
"Аби влітку не сиділи вдома. Добре, що є такі активності для дітей. Це великий плюс", — каже Вʼячеслав Золочевський.
Серед учасників й14-річна Уляна Климентьєва з Херсона.
"Спочатку трохи страшно, все труситься, а потім в кінці розумієш, що вже практично досягнув мети і можна заспокоїтись. На скелі було складно, немає за що вхопитися і щоб не втратити рівновагу".