150 дитячих та спортивних майданчиків обстежили інспектори "Муніципальної варти" у Вінницькій громаді. Розпочали перевірки півтора тижня тому. Розповів Суспільному начальник з благоустрою підприємства Олег Коцюруба.
У ході рейдів фіксують пошкодженні або поламані тренажери, гойдалки, потім складають припис, який потрібно виконати протягом трьох днів. Якщо відповідальний не ремонтує несправності, на нього складають адмінпротокол.
Перевірку здійнили й на дитячому майданчику на території 6 вінницької школи. Інспектори муніципальної варти звертали увагу на технічний стан та естетичний вигляд.
"Пошкоджені лави для сидіння. Одна та інша. Будемо писати на відновлення", — зазначила інспекторка Майя Гончарук.
Оглядають і тренажери, один із яких — погано зафіксований.
Також у приписі фіксують графіті та неналежний стан інформативної дошки.
"Вона також пошкоджена, на ній нанесене графіті і вона вигоріла на сонці", — пояснили інспектори.
Заступник директора школи з господарської частини Анатолій Яремчук розповів, стан майданчика загального користування перевіряли два тижні тому.
"Тут загалом місцеві. Вранці. В обід, ввечері. Це не шкільний. Він, то рахується на школі, але займаються всі. Ми ж не можемо заборонити. Регулярно обстежуємо, казав робітникам усунути недоліки, але вони цього не зробили", — розповів Анатолій Яремчук.
Головна інспекторка Майя Гончарук розповіла, вони фотографують та записують пошкодження. Далі формують припис, який надішлють балансоутримувачу дитячого або спортивного майданчика. Це можуть бути департаменти освіти або комунального господарства і благоустрою, управлінські компанії, ОСББ, квартальні комітети.
У даному випадку припис щодо майданчика шостої школи надішлють у міський департамент освіти. На усунення пошкоджень мають до десяти днів.
Наступним перевіряють майданчик, де тиждень тому зафіксували пошкодження.
"На гірці сходинки були поламані, криша на гірці також була зламана. Не пофарбовано. Естетичний стан був поганий. Бокові дошки гірки теж були пошкоджені", — розповіли інспектори.
Якщо відповідальний за стан майданчика не виконує припис протягом зазначеного часу, то на нього складається адмінпротокол, пояснив начальник відділу з благоустрою "Муніципальної варти" Олег Коцюруба.
"Направляємо їх на розгляд адміністративній комісії при виконавчому комітеті Вінницької міської ради. А вони вже приймають рішення про накладання штрафу на ту чи іншу особу, яка проігнорувала виконання припису. Може бути штраф для посадових осіб до 1700 гривень", — пояснив Олег Коцюруба.
На території Вінницької громади 345 дитячих та спортивних майданчиків, каже Коцюруба. За півтора тижня перевірили стан 150.