На Вінниччині діє державна програма для безплідних пар, які хочуть мати дітей

На Вінниччині діє державна програма для безплідних пар, які хочуть мати дітей

На Вінниччині діє державна програма для безплідних пар, які хочуть мати дітей
. Фото ілюстративне: pixabay

На Вінниччині діє державна програма безоплатного лікування безпліддя. Держава фінансує парам одну спробу штучного запліднення. Цьогоріч послугами скористалося 4 пацієнтки з Вінниччини.

Про це повідомляють у департаменті охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА.

Держава виділяє кошти для лікування жінок, які мають абсолютні показання з 2005 року. Цьогоріч запланували надати допомогу 573 жінкам.

"До війни державною програмою могли скористатися пари до 40 років, які мали трубний фактор непліддя. Зараз програмою можуть скористатися пари з будь-яким фактором непліддя, й ті, наприклад, в яких було в анамнезі ЕКЗ. До нас звертаються пари, ми дивимося усі аналізи й при необхідності дообстежуємо та скеровуємо на подальше лікування. Щороку державною програмою користуються понад 20 пар", — розповіла провідний спеціаліст по лікуванню неплідного шлюбу Світлана Гаврилюк.

Як можна скористатися державною програмою?

Пара, в якої не виходить самостійно зачати дитину, повинна звернутися до лікаря-гінеколога й пройти відповідні обстеження. Після чого:

  • Жінка має звернутися у Центр планування сім’ї обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова, у кабінет безплідного шлюбу (каб. 210, можна без е-направлення).
  • Чоловік звертається з електронним направленням до лікаря-андролога у Центр планування сім’ї обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова (каб. 216А.).
  • Далі комісія скеровує пацієнтів до Клініки репродуктивних технологій НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Детальніша інформація про порядок направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти – у відповідному наказі МОЗ.

На початок