У Вінниці у театрі імені Садовського готуються до показу вистави "За дверима" харківського режисера

У Вінниці у театрі імені Садовського готуються до показу вистави "За дверима" харківського режисера

У Вінниці у театрі імені Садовського готуються до показу вистави "За дверима" харківського режисера
. Репетиція вистави "За дверима". Фото: Суспільне Вінниця

У Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. Садовського відбулася генеральна репетиція вистави "За дверима" харківського режисера Олександра Ковшуна. Поставив її за мотивами п’єси німецького воїна-драматурга Вольфганга Борхерта "На вулиці, перед зачиненими дверима".

"Це п’єса автобіографічна: і полон, і хвороба. В 27 років помер від наслідків війни, на якій він був. Він єдину п’єсу написав. Вона знаходиться в контексті абсурду війни і людини, яка до цього взагалі непридатна. Він хотів займатися театром, літературою", — режисер Олександр Ковшун.

За сюжетом, головний герой повертається з війни, але зіштовхується з нерозумінням оточуючих. 26-річний німецький солдат Бекман голодний, поранений. З дивакуватими окулярами. Його дитина загинула, а дружина живе з іншим. Через усе це Бекман вирішує втопитися у річці Ельбі.

Та річка повертає його назад, шукати своє місце, “свої” двері.

Вистава
Фото: Суспільне Вінниця

У виставі глядачі побачать і смерть, яка розтовстіла через велику кількість загиблих під час Другої світової. І Бога, в якого ніхто не вірить. І байдужу сімʼю генерала, до якого Бекман піде шукати порятунку.

Вистава
Фото: Суспільне Вінниця

Бекмана грає актор Михайло Крисов.

"Це прототип самого автора Борхерта. Це шматочок його життя. Це його внутрішні рефлексії, які він за тиждень написав. Бо саме стільки часу він писав п’єсу. Воно настільки його боліло. Вистава дійсно складна, отримавши цю роль, прочитавши, я думав: “А як це зіграти?!” Мені моторошно було від самої інформації, яку я прочитав", — пояснив актор Михайло Крисов.

Вистава
Фото: Суспільне Вінниця

Це вже друга вистава, яку Олександр Ковшун ставить на вінницькій сцені після вимушеного переїзду, каже керівниця літературно-драматургічної частини Світлана Фицайло. Торік презентували виставу “Хлібне перемир’я”.

"Цей біль війни близький і художнику постановнику, адже Віталій Матущак сюди приїхав 2014 з Донеччини. Його син загинув в Іловайському котлі", — розповіла Світлана Фицайло.

Вистава
Репетиція вистави "За дверима". Фото: Суспільне Вінниця

Розпочалися репетиції у грудні 2022-го. Спершу місця для глядачів Олександр Ковшун хотів розмістити на сцені, аби вони могли відчути себе учасниками вистави.

"Щоб це було більш ближче, інтимніше. Не через велику залу. У нас є сцена і глядацька зала. А між ними ще раніше була оркестрова яма. Тобто це така дистанція. Я хотів зблизити максимально", — зазначив режисер Олександр Ковшун.

вистава
Фото: Суспільне Вінниця

Фінал спектаклю Олександр Ковшун вирішив змінити, адаптувавши під українські реалії.

"Я закладаю позитив в нашу історію", — режисер Олександр Ковшун.

Чи знайде Бекман "свої" двері, глядачі дізнаються 7 та 8 квітня, тоді відбудеться премʼєра вистави на великій сцені.

Читайте також

  • Майстер-клас "Весняні квіти": у Вінниці переселенців навчали виготовляти магнолії
  • "Від дитини до дитини": у Вінниці збирають книги, іграшки та солодощі для Балаклії
  • Пейзажі, натюрморт та посуд: у Вінниці відкрилася виставка 11-річного художника
На початок