У Вінниці нагородили 22 захисників з нагоди Дня добровольця

У Вінниці нагородили 22 захисників з нагоди Дня добровольця

У Вінниці нагородили 22 захисників з нагоди Дня добровольця
. Фото: Суспільне Вінниця

Двадцять двох захисників нагородили почесними грамотами Вінницької ОВА та обласної ради. Церемонія відбулася на Майдані Небесної Сотні у День українського добровольця, який відзначають 14 березня.

Серед тих, хто отримав нагороду, доброволець Костянтин Харченко, який служить із 2021 року.

"Службу розпочинав на контракті у державній прикордонній службі. Це прикордонна комендатура швидкого реагування "Шквал", яка розташована у Львівській області. Сам я з Вінниці. 24 лютого, як тільки почалося повномасштабне вторгнення, ми відразу виїхали на позиції, – говорить Костянтин.

добровольці
Доброволець Костянтин Харченко. Фото: Суспільне Вінниця

"Необхідно обов'язково згадувати будь-якого військовослужбовця, який тримає автомат в руках чи голку з ниткою, щоб зашивати рани військовим. Це не лише стосується хлопців, чоловіків, а й дівчат. Тому що дуже багато роботи роблять саме дівчата. Це колосальна робота. Й особливо варто вшановувати добровольців, які не чекають, що їм принесуть повістку. А йдуть та вступають у бій. Їх обов'язково потрібно згадувати, починаючи із 2014 року, з Майдану".

Наразі захисник перебуває на лікуванні. Поранення отримав під Соледаром на Донеччині.

"Потім відновлення і назад у стрій. Будемо допомагати хлопцям. Все, що залежатиме від мене, по-можливості, буду виконувати", – каже Костянтин Харченко.

добровольці
Фото: Суспільне Вінниця

Також на церемонії була Ірина Таран, яка торік 26 лютого вступила до добровольчого формування "Ветеран". Розповідає, що таке рішення прийняла, бо знає, наскільки важлива її спеціальність.

"Я мотальник електронної апаратури. Почалася війна, треба ставати на захист нашої Батьківщини. Треба згадувати людей, дуже багато загиблих, варто їх шанувати", – каже Ірина Таран.

Представники добровольчих формувань територіальної громади, родичі захисників та представники місцевої й обласної влади взяли участь у церемонії покладання квітів до скульптурної композиції "Дерево Свободи".

добровольці
Фото: Суспільне Вінниця

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували захисників України.

Що відомо

  • 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
  • Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Читайте також

  • Працівники ліцею на Вінниччині напекли до сотні тисяч пиріжків для оборонців
  • Вистава "Blackout", простір для відпочинку та велогенератор: у Вінниці обрали переможців конкурсу грантів для молоді
На початок