Майстер-клас із писанкарства для працівників художнього музею проводить мисткиня Оксана Верхова-Єднак. Суспільному розповідає, писанкарством займається чверть століття. Для розпису яйця використовує, переважно, подільські символи.
Для майстер-класу із розпису писанки потрібні харчові фарби, віск, писачок та свічка. Спершу, каже мисткиня, символи на яйце наносять воском, потім його занурюють у фарбу, починаючи зі світлого і завершуючи темними відтінками.
"Ми усе покриваємо воском, білі лінії і занурюємо в кольори для наслоєння фарб. Самий останній це чорний колір, потім там останній етап – витерти яйце", – каже Оксана Верхова-Єднак.
Працівниця музею Світлана Білозорова, каже, процес важкий, але цікавий.
"Потрібний досвід, бо просто так не вийде, коли ти вперше це робиш то не знаєш як правильно це робити", – каже Світлана Білозорова.
Дубове листя та сонце на пасхальному яйці зобразила Оксана Рубанова. Каже, її писанка на завершальному етапі.
"Дубове листя – це сила і міць, олень як провісник світла, є кривульки – це символ безкінечності", – каже Оксана Рубанова.
Те, чого навчилися під час сьогоднішнього майстер-класу за тиждень передаватимуть відвідувачам музею. Серія передвеликодніх занять стартує з 20 березня, – про це Суспільному розповіла заступниця директора художнього музею Ольга Романишина.