У Вінниці триває набір до "Гвардії наступу"

У Вінниці триває набір до "Гвардії наступу"

У Вінниці триває набір до "Гвардії наступу"
. У Вінниці триває набір до "Гвардії наступу". Фото: Суспільне

На Вінниччині триває формування добровольчих штурмових бригад гвардії наступу. Кампанія з рекрутингу "Гвардія наступу" в Україні стартувала 3 лютого.

Поповнити лави вісьми штурмових бригад запрошують поліцейських, прикордонників, нацгвардійців та добровольців, які мають бойовий досвід та вмотивовані на звільнення українських земель.

До одного із Вінницьких центрів надання адміністративних послуг прийшов вінничанин Владислав. Бойового досвіду, розповідає, не має. Записується до штурмової бригади "Сталевий кордон".

У Вінниці триває набір до "Гвардії наступу"
Фото: Суспільне Вінниця

"Хочеться навчитися в людей, які це вміють. Ця гвардія — це новітній підрозділ, новітня зброя, комплектування, де стандарти НАТО. Щоб стати кращим, необхідно і навчатися у кращих", — каже Владислав.

У Вінниці триває набір до "Гвардії наступу"
Фото: Суспільне Вінниця

Хтось приходить одразу з документами, і одразу пише заяву, хто збирає інформацію та йде і вже з дому через сайт реєструється, каже працівниця сектору кадрового забезпечення Вінницького районного управління поліції Аліна Пішта. Щодень приходить до 10 людей.

"За один із етапів зареєстровано близько 150 людей, наступний етап — 170 людей, а третій ще не завершений. Люди цікавляться, приходять, запитують і для себе, і для знайомих", — каже Аліна Пішта.

Що відомо про "Гвардію Наступу"

3 лютого 2023 року Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад "Гвардія наступу".

Проєкт має на меті зібрати вмотивованих добровольців для підготовки та участі у наступальних операціях задля "посилення основних сил нашої країни і якомога швидшого вигнання ворога з нашої землі".

"Кожен бажаючий може обрати собі військовий підрозділ по духу, записатися, пройти обов'язкову кількамісячну бойову підготовку з наступним бойовим злагодженням нових підрозділів. Тобто, не на умовах загальної мобілізації куди розподілять, а за власною ініціативою до підрозділу, що відповідає вашим цінностям та ідеології", — пояснили в МВС.

Записатися можна до таких підрозділів:

  • "Сталевий кордон" (бригада Державної прикордонної служби України),
  • "Червона калина" (військові цієї бригади брали участь у боях на Донеччині й Луганщині, обороняли Київ),
  • "Лють" (бригада Національної поліції України),
  • "Рубіж" (до лав бригади вже увійшли герої, які відстоювали Гостомельський аеропорт, Рубіжне на Луганщині).
  • "Спартан" (штурмова бригада, що обороняла Харків).
  • "Кара-Даг",
  • "Буревій",
  • "Азов".

На початок