В селі Оксанівка Ямпільської громади подружжя Венгер встановили чан з гарячою водою, а в сільській хаті облаштували зручності. Тепер до них на відпочинок приїжджають гості з Києва, Вінниці, а українці, які живуть у Дубаї, планують в селі навіть хату купити.
До повномасштабного вторгнення подружжя Венгер проживали у Києві. Після переїзду в село започаткувати власну справу. Взялися розвивати зелений туризм.
"Відразу були не впевнені чи вийде. Місцеві тут золоті люди. Нам усе подобається", — розповіла переселенка Ольга Венгер.
Чан Ольга та Вадим встановили на висоті кількох метрів, аби туристи могли насолоджуватись краєвидами сусідньої Молдови.
"Трохи вище підняли від землі, щоб гарну природу показати людям", — розповів Вадим Венгер.
Чан — пластиковий, воду гріють дровами. Одночасно у ньому може перебувати 4 людини.
"Чан тримає температуру 4 години. Можна відпочити, покупатися. Я намагаюся вдосконалювати, треба обкласти цеглою, утеплити", — розповів Вадим.
Відпочити та набратися сил до Оксанівки їдуть туристи з різних міст України.
"Дуже приємні відчуття", — розповіла туристка Дарина.
"Раніше для такого відпочинку потрібно було їхати в Карпати, а зараз це є в нашій місцевості", — розповіла туристка Катерина.
Після перебування у чані, відвідувачів запрошують на гостини до сільської хати. Її, каже господиня Ольга — теж переобладнали на свій лад.
"Зробили душ, переробили грубу, ліжка зробили самі з дерева акації. 8 людей можемо прийняти", — зазначила Ольга.
З початку повномасштабного вторгнення хати в Оксанівці купували переважно вимушені переселенці, розповідає місцевий житель Анатолій Харевський. Тепер жити в селі хочуть українці, які зараз мешкають за кордоном.
"У нас купують хати з люди Києва, з Дубая уже цікавляться нашими хатами. Тут співуче село, все зелене. Повітря у нас насичене. Мені здається, такого немає ніде", — житель села Оксанівка Анатолій Харевський.
Читайте також
- "Щоб зберегти українську культуру": на Вінниччині подружжя облаштувало музей старожитностей
- "Шоста печатка". У Вінниці відзняли короткометражку про ракетний обстріл
- Вінницькі майстри виготовили баггі для українських розвідників