Дитяче волонтерство: поради вінницької психологині

Дитяче волонтерство: поради вінницької психологині

Дитяче волонтерство: поради вінницької психологині
. У Жмеринському районі стався бум на дитяче волонтерство, розповідає голова спілки учасників бойових дій та волонтерів АТО Юлія Черкес. Фото: Суспільне

У Жмеринському районі стався бум на дитяче волонтерство, розповідає голова спілки учасників бойових дій та волонтерів АТО Юлія Черкес. Діти почали збирати гроші на допомогу українським військовим у найрізноманітніші способи. Вікторія Тенюх із серпня волонтерить разом із подругою. Дівчата зібрали більше 10 тисяч гривень.

"Ми продаємо сувеніри та випічку, а потім передаємо кошти або щось купуємо за ці кошти і передаємо волонтерами для ЗСУ. Для початку ми продавали свої вироби на ярмарці у музеї. А потім ми почали самостійнго продавати", — каже Вікторія Тенюх.

Дитяче волонтерство: поради вінницької психологині
Фото: Суспільне Вінниця

Сестри Манзюк частину виробів із бісеру продають у "Гончаренко центрі", решту — через соцмережі. Відсоток — перераховують на ЗСУ.

"Ми виготовляємо патріотичні аксесуари, різноманітні вироби з бісеру, і відсоток з продажу передаємо на ЗСУ", — каже Манзюк Дарʼя.

Дитяче волонтерство: поради вінницької психологині
Фото: Суспільне Вінниця

Психологиня Олеся Бедрій каже, зачасту, діти починають волонтерити через приклад батьків та цінності, які має родина. Хлопцям та дівчатам варто пояснювати цінність роботи, якою вони займаються.

"Тобто помічати, чого вона навчилася, що в неї виходить, чого вона раніше не вміла, а зараз в неї вийшло, як вона розвивається у цьому і помічаючи цінність дітей. Діти зможуть уникнути такого емоційного вигорання, яке, на жаль, є у волонтерів", — каже Олеся Бедрій.

Аби уникати вигорання, діти мають приділяти увагу друзям, сімʼї, навчанню, гурткам. А батькам потрібно стежити за "сигналами" вигорання.

"Якщо ми бачимо, що дитина постійно лише у волонтерстві, вона не спілкується зі старими друзями, не заводить нових, їй перестало бути цікваим те, що раніше було цікавим, якщо вона занадто емоційно реагує на якісь результат", — каже психологиня.

Дитяче волонтерство: поради вінницької психологині
Фото: Суспільне Вінниця

З часом навички, які діти зараз розвивають — допоможуть у виборі професії та вирішенні проблем. Але варто визначити мету волонтерства: для чого дитина це робить, які риси характеру розвиває, а що дається важче.

"У майбутньому, ми переможемо, можна проаналізувати собі відповідь на ці питання. Для когось це може бути відповідальність і дитина буде знати, що вона відповідальна і зможе цю рису використовувати в майбутньому", — каже Олеся Бедрій.

Юлія Черкес каже, діти-волонтери надихають її продовжувати допомагати військовим.

"Одна справа, коли дорослі цим займаються, інша — це дітки, які в спеку, і в дощ, бігали продавали. Це, зазвичай, були сльози гордості, радості, тому що це зовсім інші діти. Діти, які під час війни змогли якось себе акумулювати", — розповідає Юлія Черкес.

Читайте також

  • Курсували вулицями Любліна: у Вінницю з Польщі привезли десять тролейбусів
На початок