Вінничанка у 93 роки виготовляє окопні свічки для захисників

Вінничанка у 93 роки виготовляє окопні свічки для захисників

Вінничанка у 93 роки виготовляє окопні свічки для захисників
. 93-річна Олена Владимирець робить окопні свічки для захисників. Фото: Суспільне Вінниця

Олена Владимирець із Вінниці, якій сьогодні, 4 листопада, виповнюється 93 роки, разом із донькою Ніною роблять окопні свічки для військових на передовій. Їх захисники використовують на відкритому повітрі. Як вдається виготовляти понад півсотні свічок щодня, жінки розповіли Суспільному.

Працюють вінничанки вдома. Матеріалами їх забезпечують волонтери.

"Свічка горить до 12 годин, якщо вона добре залита. На такій свічці за 24 хвилини закипає літр води, захисники гріють руки, сушать білизну", — каже Ніна Владимирець.

Із початку повномасштабного вторгнення жінка плела маскувальні сітки в місцевій школі. Згодом вирішила доглядати маму і разом із нею робити окопні свічки.

баба свічки
Фото: Суспільне Вінниця

Кожну свічку треба тричі заливати воском. Спочатку Олена Олександрівна скручує паперові смужки і вставляє їх у бляшанку.

"Солдати користуються, гріються, чай роблять. А я для них небо прихилила б, щоб могла. Я день і ніч молюся за них, щоб вони вистояли за нашу землю", — говорить Олена Владимирець.

Жінка пережила дві війни і Голодомор. Коли донька почала робити окопні свічки, без вагань взялася їй допомагати.

баба свічки
Фото: Суспільне Вінниця

Найбільше, каже Ніна Владимирець, хоче, аби потреби в окопних свічках вже не було. Та поки продовжує їх виготовляти і щодня передавати бійцям на передову.

"Не хочу вже їх робити, щоб не було потреби вже такої. Щоб був мир. Я тоді на площі десь запалю їх, бо в мене сьогодні є багато", — каже Олена Владимирець.

Читайте також

  • Генератор та піч-буржуйка: в одній з вінницьких багатоповерхівок укриття слугуватиме як пункт обігріву
  • Вінницькі лісівники заготовляють жолуді для майбутніх дібров
На початок