Бачить ворога першим: історія аеророзвідника з Вінниччини

Бачить ворога першим: історія аеророзвідника з Вінниччини

Бачить ворога першим: історія аеророзвідника з Вінниччини
. Аеророзвідник на псевдо "Пілот". Фото: Суспільне Вінниця

Військовослужбовець Калинівського полку Нацгвардії, аеророзвідник Олег на псевдо "Пілот" пройшов шлях від захисту та деокупації Київщини до боїв за Сєвєродонецьк. У липні нацгвардієць отримав осколкові поранення, пройшов реабілітацію та вже скоро повертається на лінію зіткнення, до своїх бойових побратимів. Про особливості роботи аеророзвідки Олег розповів Суспільному.

Завдання Олега – визначати позиції російських військ за допомогою дрона.

"Заходимо одні з перших, з допомогою батальйону, інструкторів. Перед тим, як заходити, потрібно вийти, політати, подивитись, яка ситуація. Проглядаємо територію, щоб хоч щось розуміти. Якщо десь когось бачимо, то просимо допомоги артилерії", – говорить "Пілот".

Розповідає, що щодня здійснює десятки бойових вильотів.

"Буває, що зробив 20 вильотів у день, але нічого і нікого не знайшов. Якесь затишшя. А потім на вечір вийшов, знайшов підрозділ. Вони йшли селом, ніде не ховалися", – розповідає Олег.

До повномасштабного російського вторгнення з дронами справи не мав. Керувати коптерами вчився безпосередньо на полі бою. Підрозділ, в якому служить військовий, відбивав у ворога Житомирську трасу, неподалік Макарова. Пригадує свій перший бій, коли з побратимами біля селища Бузова розбили колону російської армії.

"Ми їх відбили. В них там і танки були. Ми ручним протитанковим гранатометом десь там роззули того танка, він вже рухатись не міг. Вони нас злякалися, бо бачили, що лишаються без техніки", – каже Олег.

Бачить ворога першим: історія аеророзвідника з Вінниччини
Фото: Суспільне

Аеророзвідник розповідає: дрони військові бережуть та готові ризикувати власними життями, аби “пташка” не потрапила до рук ворогів. Каже, шкода людських грошей та праці волонтерів.

"В нас розмежування було – паркан між ними й нами. І він на їхній стороні "сів" за сто метрів до паркану. Ми удвох побігли і забрали. Не хочеться його втратити, бо волонтери підігнали, люди скидалися. Хтось може останнє віддавав на той квадрокоптер", – каже аеророзвідник.

Бачить ворога першим: історія аеророзвідника з Вінниччини
Фото: Суспільне Вінниця

У липні поруч із позицією військового прилетів російський снаряд. Олега контузило. Осколками поранило ногу.

"Вони почали біля нас дорогу крити. Ми кожен по своїх окопах. За 5-7 метрів від мене був приліт. Як уже пізніше розповіли, мене звали, але я не відгукувався. Не міг зорієнтуватися. Із лівого боку від мене усі дерева вирвало. Все, що було зліва від окопа, уже лежало праворуч: речі перелетіли через окоп. Вже потім кепку мою знайшли, десь за метрів сто", – згадує "Пілот".

Після двох місяців реабілітації Олег повертається на фронт. Каже, вдома із родиною добре, втім, на передовій його чекають побратими.

Читайте також

  • Частково вимикали ліхтарі: скільки кіловат вдалося зекономити у Вінниці протягом тижня
  • Вогнегасники, ковдри, матраци: в одній із вінницьких лікарень облаштовують укриття

На початок