Готуються до зими: у Вінниці ОСББ закуповують електрогенератори

Готуються до зими: у Вінниці ОСББ закуповують електрогенератори

Готуються до зими: у Вінниці ОСББ закуповують електрогенератори
. Фото: Суспільне Вінниця

Українців попередили, що опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки росіяни обстрілюють енергетичну інфраструктуру. Як на Вінниччині готуються до опалювального сезону, чим планують обігрівати оселі та обʼєкти соціальної сфери у разі відсутності комунікацій у марафоні Суспільного.

Дев'ятнадцять ОСББ із 788 зареєстрованих у Вінницькій громаді та 26 управлінських компаній закупили електрогенератори. Їх використають для теплових пунктів, де мешканці будинків зможуть розігріти їжу та зарядити телефони у разі відключення тепла та світла. Про це Суспільному розповів очільник міського департаменту житлового господарства Роман Фурман.

За ініціативи міськради, їм відшкодують 50 відсотків вартості ремонту будівель.

"Крім генераторів, співвласникам пропонується придбати й інші прилади обігріву для створення відповідних умов мешканцям. У межах цих 50 відсотків місто готове допомогти із ремонтом. Самі співвласники мають визначити, які ремонтні роботи треба провести, але виключно у місцях загального користування, тобто вікна змінити чи ремонт щитових", — говорить Роман Фурман.

Генератор на 7 кіловат закупили мешканці багатоповерхівки по вулиці Зодчих. За словами голови правління ОСББ Світлани Кротної, його вистачить на 9 годин роботи. Працює на бензині.

"Були суперечки 5 чи 7 кіловат. Були різні думки, чи він має обігрівати квартири, чи тепловий пункт. Вирішили на 7 кіловат, бо ж все ж таки маємо 136 квартир. Щоб люди могли прийти зарядити телефон, нагріти води", — каже Світлана Кротна.

На нього витратили 46 тисяч гривень — гроші з господарського рахунку об'єднання за утримання будинку. Розповідає, довго вибирали, де дешевше, бо ціна на такий пристрій тепер зросла майже втричі.

Рішення придбати генератор прийняли на загальних зборах, розповідає один із мешканців багатоповерхівки Юрій Окунець.

"Там інструкція присутня, тому, думаю, швидко розберемося. Закупили каністри до нього і протестуємо обов'язково перед використанням. Річ потрібна, хто його знає, як проходитиме зима", — каже Юрій Окунець.

Наразі генератор розмістили у тепловому пункті, де раніше була господарська кімната, каже Світлана Кротка. Тепер тут є дивани, вентиляція, розетки, вогнегасники та іграшки. Генератор за правилами безпеки виноситимуть на вулицю.

"Пункт обігріву у нас буде у двох місцях: у 4 або у 1 під'їзді, залежно від ситуації Тому що у нас підвального приміщення немає, вони у приватній власності під офіси. Ми запаслися консервацією, воду люди принесуть. Звернулися до електрика, він перевірив щитові, щоб до зими бути готовими. Замінили вікна, теж за гроші з господарського рахунку",— каже Світлана Кротна.

Мешканці багатоповерхівки по вулиці Зодчих 36 вже вирішили, на що витратять 23 тисячі гривень від міської ради. За словами Світлани Кротної, гроші підуть на ремонт даху.

Готуються до зими: у Вінниці ОСББ закуповують електрогенератори
Роман Фурман, очільник міського департаменту житлового господарства

Окрім цього будинку, заявки на участь у ініціативі від міської ради станом на початок жовтня подали ще 19 ОСББ та 26 управлінських компаній, повідомив очільник міського департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Що відомо

  • Всі ОСББ та управлінські компанії, які придбали генератори чи прилади обігріву, можуть провести ремонтні роботи частково за рахунок міського бюджету. Їм відшкодують 50 відсотків витрачених грошей. Це ініціатива міської ради, аби заохотити мешканців ОСББ та управлінські компанії купувати прилади, які допоможуть не залишитися без світла та тепла у разі російської агресії.

На початок