120 тисяч мешканців Вінниччини вже зробили першу бустерну дозу, близько 20 тисяч — другу. Про це Суспільному розповіла заступниця директорки обласного департаменту охорони здоровʼя та реабілітації Тетяна Бондаренко.
Щеплення проти коронавірусу в області вже зробили понад 50 % жителів області, — каже Тетяна Бондаренко. Зараз вакцинують третьою та четвертою дозами.
“120 тисяч мають бустерну дозу та близько 20 тисяч вже мають другу бустерну дозу. Ми маємо вакцину CoronaVac, Pfizer та 18 тисяч доз вакцини, яка зараз активно використовується. Ще замовили 100 тисяч доз на область, яка буде не великими партіями поступати до нас щотижня", — каже Тетяна Бондаренко.
Пенсіонер Олександр Ярчук прийшов робити щеплення проти коронавірусу, бо не хоче захворіти.
"Я вже другу бустерну вакцину роблю. хвилююсь, щоб не захворіти", — розповідає Олександр Ярчук.
У Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 щеплюють двома вакцинами CoronaVac, Pfizer, — розповідає лікарка педіатр кабінету щеплень Валентина Рудик. Здебільшого, приходять робити бустерні дози.
В області коронавірус офіційно підтверджено у понад п'яти тисяч жителів. Щодня медики фіксують по 100 нових випадків захворювання. Зараз на стаціонарі у лікарнях Вінниччини до півтисячі пацієнтів із COVID-19. Про це Суспільному розповіла заступниця директорки обласного департаменту охорони здоров'я та реабілітації Тетяна Бондаренко.
Що відомо
Pfizer-BioNTech
Вакцина Comirnaty Pfizer/BioNTech розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech у співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. Міжнародна непатентована назва — "Тозінамеран". Щеплення проводять у США, Великій Британії, Канаді, країнах ЄС та у низці інших країн. У Pfizer заявили про ефективність своєї вакцини у 91%. Поруч з цим, запевняють, що ефективність зростає до 95% у випадку ускладнень захворювання протягом шести місяців після другої дози щеплення. Дані Pfizer базувались на понад 12 тисячах вакцинованих осіб.
CoronaVac
Вакцина від ковіду, яку розробила китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech. Вакцина виготовлена за технологією, якій вже понад 70 років. Йдеться про інактивовану вакцину, яка містить у своєму складі неактивний, "убитий" вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Першу вакцину за цією технологією розробили 1955 року — це була вакцина від поліомієліту.