"Вітер зі сходу": на Вінниччині для нацгвардійців влаштували показ фільму просто неба

"Вітер зі сходу": на Вінниччині для нацгвардійців влаштували показ фільму просто неба

"Вітер зі сходу": на Вінниччині для нацгвардійців влаштували показ фільму просто неба
. На Вінниччині нацгвардійцям показали фільм "Вітер зі сходу". Фото: Суспільне Вінниця

На Вінниччині нацгвардійцям просто неба презентували кінострічку режисерки Катерини Степанкової "Вітер зі сходу". Це документальний фільм, присвячений війні в Україні з 2014 по 2019 роки. Показ відбувся у рамках національного туру Держкіно "Кіно заради перемоги". Про це Суспільному розповів співорганізатор Андрій Різоль.

Загалом за три місяці у різних областях України планують показати 50 кінострічок, із них 5 прем'єр. Вінниччина стала першою областю, з якої розпочали тур.

"Кінопоказ проводиться у кількох форматах: завдяки мобільному кінокомплексу, посеред поля та лісу, а також у приміщеннях та дистанційно. Таким чином будуть задіяні 15 областей. Показів буде як мінімум 100, або і тисячу", — говорить Андрій Різоль.

Режисером монтажу стрічки "Вітер зі сходу" виступив ветеран доброволець Євген Тітаренко, який у 2014—2015 роках рятував поранених та фільмував побачене. Виїзди акторів із виступами на фронт, починаючи з 2014 року, знімав Олексій Степанков-Ткаченко, онук акторки Ади Роговцевої. А режисеркою стала її дочка Катерина Степанкова. Акторка з донькою приїхали на показ стрічки.

"Дуже важко було робити цю стрічку. У нас кілометри хроніки, тут лише 5 частина використана. Багато за 6 років було подій, половину не змогли розповісти. Наприклад, про Торецьк, Маріупольську історію", — розповідає Катерина Степанкова.

"Вітер зі сходу": на Вінниччині для нацгвардійців влаштували показ фільму просто неба
Фото: Суспільне Вінниця

У фільмі розповідається про акторські виступи провідних майстрів українського театру та кіно під час війни на Сході України. Глядачами ставали місцеві жителі, які опинялися на лінії вогню, чи вимушені були покинути окуповані міста та селища. А також українські військові, які потрапляли на імпровізовані вистави безпосередньо з боїв та чергувань.

"Цю історію будували 6 років 6 наших акторів. Це Тетяна Росліченко, Світлана Орліченко, Лариса Руснак, Володимир Маляренко, Катерина Степанкова, Ахтем Сеітаблаєв. Ще з нами постійно був Олександр Кришталь, це наш звукорежисер, який навіть на сараї вночі пускав проектор, щоб зіграти", — каже Катерина Степанкова.

"Були так близенько, що нам казали тихіше співайте, сепаратисти почують, бо 400 500 метрів від розмежування", — говорить Ада Роговцева.

"Вітер зі сходу": на Вінниччині для нацгвардійців влаштували показ фільму просто неба
Фото: Суспільне Вінниця

У стрічці використані вірші сучасних українських письменників. Зокрема, акторка Ада Роговцева у напів розваленому будинку від російських снарядів, в національному вишитому вбранні, читала "Молитву матері" Олени Степової.

"Скільки б не розповідали по телебаченню, поки ти там не був, ти того всього не зрозумієш. Я знаю і мої колеги. Ми не виїхали із Києва ні на один день. Лише на Схід до бійців. Фільм про те, куди приїхав і що побачив", — каже Ада Роговцева.

Кінострічка тривала півтора години. Серед глядачів був військовий капелан Михайло. Розповідає, побачив рідні місця, у яких був разом із волонтерами, возив провізію для захисників. Це Слов'янськ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Краматорськ, були кадри із Маріуполя. Зараз, за словами капелана, ті міста і села важко впізнати.

"У мене за ці півтори години усе в душі перевернулося, бо я бачив інтерв'ю тих військових, яких на жаль уже немає. У мене під час фільму завмерло серце", — говорить отець Михайло.

По завершенню фільму військові мали змогу сфотографуватися з Адою Роговцевою та взяти автограф.

Читайте також

  • У центрі підтримки переселенців вперше провели вакцинацію від COVID-19
  • Продукти, засоби гігієни та побутова хімія: у Вінниці переселенці отримують допомогу у ГО "Гармонія"

На початок