"Вивезли понад 8 тонн сміття": у якому стані одне з найбільших укриттів Вінниці

"Вивезли понад 8 тонн сміття": у якому стані одне з найбільших укриттів Вінниці

"Вивезли понад 8 тонн сміття": у якому стані одне з найбільших укриттів Вінниці
. Люди чекають на закінчення повітряної тривоги в одному із найбільших укриттів Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця

Із 76 вінницьких укриттів 8 у комунальній власності. Ще понад тисяча — у підвальних приміщеннях багатоповерхівок. В якому вони стані зараз перевіряють спеціально створені групи. Таких у місті 70. До складу кожної входять представники служби порятунку, мерії та балансоутримувачі будинку.

Одне із найбільших укриттів міста, площею у понад тисячу квадратних метрів, кілька років тому було у власності заводу "Кристал". Зараз воно перейшло у комунальну власність. За словами балансоутримувача сховища Володимира Семенюка, цьогоріч там зробили ремонт. Вивезли понад 8 тонн сміття.

"Упродовж лютого березня зробили поточний ремонт у всіх приміщеннях. для того, щоб приймати людей, бо воно було не зовсім до цього готове. Є центральний вхід та ще два запасних. Зробили підлогу, стіни, освітлення , вентиляцію", — говорить Володимир Семенюк.

Як виглядає одне з найбільших укриттів Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

Сховище має броньовані двері, які захищають від проходження радіоактивного пилу. Укриття може вмістити понад тисячу людей.

"Зробили також їдальню, щоб поїсти, випити гарячого чаю. Є туалет , душ", — каже Володимир Семенюк.

Недоліки фіксують працівники Служби порятунку.

"Приміщення не забезпечене автоматичною пожежною сигналізацією, вогнегасниками, також відсутній інструмент для розбору завалу та план евакуації. Ми складаємо акт. Під час капітального ремонту ці недоліки мають усунути", — розповідає рятувальник Валентин Колісницький.

Як виглядає одне з найбільших укриттів Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

У планах зробити в укритті капітальний ремонт, аби приміщення відповідало усім державним будівельним нормам, каже директор міського департаменту цивільного захисту населення Олег Парфілов.

"Провели обстеження, склали акт. Тут буде дуже багато роботи, потрібно розробляти проєкт. Це буде капітальний ремонт. Треба робити герметизацію об'єкту, фільтрацію повітря. Вони дуже дорогі", — каже Олег Парфілов.

"Вивезли понад 8 тонн сміття": як виглядає одне з найбільших укриттів Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

За словами Олега Парфілова, капремонти мають провести і в інших укриттях, які є на балансі міста.

"Плануємо привести у нормальний стан усі наші споруди у комунальній власності. Це те, на що ми маємо право використовувати бюджетні гроші. Але до державних укриттів не маємо права і також то приватної власності. Це має робити держава", — говорить Олег Парфілов.

Читайте також

  • Бетонують підлогу та вирівнюють стіни: у Вінниці ремонтують гуртожиток, де проживають переселенці
  • "Укриття для життя": вінничан запрошують взяти участь у проєкті по облаштуванню сховищ

На початок