Переселенці для переселенців: як працює гуманітарний центр у Вінниці

Переселенці для переселенців: як працює гуманітарний центр у Вінниці

Переселенці для переселенців: як працює гуманітарний центр у Вінниці
. Близько 50 волонтерів-переселенців допомагають у пункті видачі гумдопомоги у Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця

Понад 25 тисяч переселенців з різних регіонів України отримали гуманітарну допомогу в пункті видачі від громадської організації "Полумʼя надії", який розташований в одному із торговельних центрів Вінниці. Тут працюють близько 50 волонтерів-переселенців. Про це Суспільному розповів голова організації Анатолій Загляда.

Гуманітарний пункт функціонує з березня. Переселенцям видають продуктові набори, засоби гігієни, одяг та взуття.

"Ми раніше допомагали одній людині — один раз. Якщо давали давно, в березні чи в квітні, то сьогодні даємо другий раз — продуктовий набір і речі: дитячі, дорослі, взуття. Був час, коли ми закупляли матраци, постільну білизну. Роздали подушки. Зараз це теж потрібно, але уже немає такої кризи", говорить Анатолій Загляда.

У центрі півсотні волонтерів-переселенців. Вони консультують людей, допомагають знайти необхідні розміри та видають продуктові набори. Вміст продуктового пакету щоразу різний.

"Сьогодні це крупа, консерва мʼясна, рибна, цукор. В кожному наборі щось змінюється: десь макарони, десь спагеті", — говорить волонтерка Олена Шакаленко.

Переселенці для переселенців: як працює гуманітарний центр у Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

Серед волонтерів у центра Тетяна Кортун із Маріуполя, яка з родиною перебралася до Вінниці в середині березня. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну працювала інженером з охорони праці на Азовсталі. Діти працевлаштувалися у Вінниці, але жінка роботи не знайшла. Тому вирішила допомагати переселенцям.

"Ми нічого ні в кого не просили і були задоволені тим, що ми мали. Наше місто було дуже красиве. Я волонтером працюю у цьому центрі і я дуже задоволена, що можу допомагати людям таким же, як я, приділяти їм увагу. Допомогти з тих питань, які були у мене: куди піти, де взяти продукти", — розповідає Тетяна Кортун.

Допомогу до гумцентру передають із Німеччини, Литви, Польщі. Долучається місцевий бізнес. Щодо одягу, його можуть приносити і вінничани. Але є вимога: він має бути випраним та сезонним.

Читайте також

  • Вінницькі лікарні отримали гуманітарну допомогу на майже мільйон гривень
  • Змії, павуки, хамелеони: переселенці з Харкова влаштували екзотичну виставку у Вінниці

На початок