Нарахування по-новому: чому вінничани платитимуть за неспожиту воду

Нарахування по-новому: чому вінничани платитимуть за неспожиту воду

Мешканці 887 багатоквартирних будинків у Вінниці в платіжках за холодну воду за минулий місяць отримали більші нарахування, аніж фактично спожиті. Причина — нова методика розподілу водоспоживання. По це Суспільному розповіла заступниця начальника КП "Вінницяоблводоканал" Раїса Півторак.

За вимогою Мінрегіону, усі недообліки, спожитої у багатоквартирному будинку води, будуть пропорційно розділені між споживачами: тими, хто має у квартирі індивідуальні лічильники, і тими, у кого їх немає.

"Ця методика у Вінниці торкнулася мешканців 887 будинків. Не всі це відчули, але по окремих будинках середнє нарахування склало від 2 до 4 кубів води. Чому так? Тому що вся вода має бути розподілена між всіма співвласниками даного багатоквартирного будинку", — розповідає Раїса Півторак.

Водоканал Ткачук
Суспільне Вінниця

По-новому нарахування за воду здійснюють у трьох випадках. Перший, коли є загальнобудинковий лічильник води, а от індивідуальний мають не всі помешкання. Другий — лічильники є у всіх, а також наявний загальнобудинковий, але не всі коректно подають показники. Третій — немає загальнобудинкового лічильника.

"Коли у вас стоїть квартирний лічильник і ви привчаєте себе до організації, то ви отримаєте максимально коректні нарахування. Особливий аспект на тих користувачів, які не мають лічильників. Ми просимо встановити лічильники і убезпечити себе від навантаження, яке найбільшою мірою лягає на плечі споживачів без лічильників", — каже речниця КП «Вінницяоблводоканал» Оксана Поліщук.

Мета нововведень, за словами заступниці начальника КП "Вінницяоблводоканал" Раїси Півторак, навчити кожного споживача вчасно та коректно передавати показники. Робити це потрібно з 25 по 30 число кожного місяця.

"Чим точніше і чим своєчасніше буде наданий показник лічильника, тим точніше буде визначено споживання. Треба також слідкувати, щоб внутрішньобудинкові мережі були в належному стані. Для цього потрібно активізувати роботу з управителями багатоквартирних будинків, ОСББ, і складати відповідні акти в разі виникнення аварійних ситуацій, фіксувати такі аварійні ситуації", — говорить Раїса Півторак

Ситуація з новою методикою має стабілізуватися за кілька місяців. Щодо тарифів на водопостачання та водовідведення — вони не змінилися і до завершення війни їх не переглядатимуть.

Читайте також

  • В криницях Вінниці перевіряють якість води
  • У Вінниці змінять рух транспорту на Староміському мосту
На початок