На Вінниччині виявили випадок інфікування лептоспірозом: що варто знати про хворобу

На Вінниччині виявили випадок інфікування лептоспірозом: що варто знати про хворобу

На Вінниччині виявили випадок інфікування лептоспірозом: що варто знати про хворобу
. Фото ілюстративне/dpsscn.gov.ua

На Вінниччині зареєстровано 1 випадок захворювання на лептоспіроз. Це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується гарячкою, інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем. Про це повідомили у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Найбільшу загрозу зараження лептоспірами несуть гризуни, які живуть біля водойм із стоячею водою.

"Із сечею хворих і перехворівших тварин лептоспіри потрапляють у водоймища, де зберігають свою життєдіяльність довгий час. Щурі та мишовидні гризуни можуть заражати і харчові продукти", — йдеться у повідомленні.

Людина інфікується при купанні у заражених водоймищах, вживанні сирої води з невідомих джерел, забруднених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами.

Лептоспіри можуть також проникати в організм через пошкоджену шкіру та слизові оболонки. Більшість випадків зараження припадає на літньо-осінній період. Інкубаційний період триває від 1-20 діб, частіше – 7-14.

Симптоми

Хвороба починається гостро, з’являється озноб, підвищується температура тіла (39 – 40°C), блювання, діарея, жовтяниця, почервоніння очей, висип. Хворі скаржаться на сильний головний біль, безсоння, відсутність апетиту, спрагу. Характерною ознакою є сильні болі в м'язах, особливо в литкових.

Профілактика

Купатися необхідно в спеціально відведених місцях. Зараження лептоспірозом найчастіше відбувається у закритих стоячих водоймищах, особливо мілководних. Ризик зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та ковтанні води;

Бажано відмовитись від прогулянок босоніж у заболочених місцях. При риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою необхідно обов’язково дотримуватись правил особистої гігієни – вдягати гумові чоботи, рукавички тощо.

Якщо у вас є симптоми захворювання і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує.

Що відомо

Загалом, за останні десять років на території Вінницької області було зареєстровано 176 випадків захворювання, з них 28 з летальним наслідком. Найбільший підйом припадав на 2016 рік перевищуючи відповідний щорічний рівень по Україні майже у 2 рази.

Читайте також

  • Здав 47 літрів крові: вінничанин отримав звання "Заслуженого донора України"
  • "Через війну залишили домівки". У лікарні на Вінниччині працевлаштувалися 10 медиків-переселенців

На початок