Переселенки проводять у Вінниці благодійні заняття з йоги

Переселенки проводять у Вінниці благодійні заняття з йоги

Переселенки проводять у Вінниці благодійні заняття з йоги
. Переселенки проводять у Вінниці заняття з йоги за донат. Фото: Суспільне

Близько 20 вінничан та переселенців відвідали курси йоги у креативному просторі "Левел 80" за півтора місяці. Його організували переселенки з Ірпеня та Києва. Двічі на тиждень проводять заняття для усіх охочих за донат. Майже весь заробіток віддають на потреби армії.

Тренерка з йоги Наталя Кулікова викладала йогу у Києві. У Вінниці на заняття до неї приходять переселенці і жителі міста, щоб відволіктися від реальності та психологічно розвантажитися.

"Ми були з родичами. Там є людина, яка пережила інсульт. Було важко дістатися до укриття, вирішили не наражати себе на небезпеку і поїхали", — каже Наталя Кулікова.

Разом із Наталею йогу викладає Катерина Герасименко з Ірпеня. До Вінниці приїхала на другий день війни. Хоч Ірпінь уже звільнений від окупантів, коли повернеться додому — не знає.

"Моя квартира вціліла, тільки вікно вибили. Але не зрозуміло скільки в місці буде жити людей. Мені, щоб працювати, треба, щоб були люди, тому я ще думаю. Збираюся за пару тижнів поїхати глянути, як там", — говорить Катерина Герасименко.

Руся йога
Фото: Суспільне

Заняття з йоги проводять півтора місяця у приміщенні простору "Левел 80", розповідає адміністраторка закладу Лада Ликова. Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну простір працював в онлайн-форматі. Йогою у центрі займаються вперше.

"Йога у нас зʼявилася дуже неочікувано. До нас прийшли Наталка і Катерина, спитали, чи не маємо приміщення для них. Вони спробували, нам сподобалося", — розповідає Лада Ликова.

Анастасія Стоєва з 10-місячним сином, донькою та чоловіком виїхали із Харкова 7 березня. Залишатися у місті не могли, адже квартира розташована в районі аеропорту. Дорога до Вінниці зайняла 4 дні. Кілька тижнів намагалася адаптуватися, опісля — пішла на заняття з йоги.

"Виходить так, що постійно дім. Діти. Дім.Чуже місто. Гарно зустріли, але все ж чуже. Я побачила, що є можливість піти на йогу за донат і більшість грошей піде на ЗСУ. Ми зараз допомагаємо, хто як може. Начебто я собі допомагаю і нашим військовим", — говорить Анастасія Стоєва.

Руся йога
Фото: Суспільне

На початку березня з Харкова до Вінниці приїхала Любов Дубінська. До міста з невісткою та онуками добиралися 3 дні. Дві ночі ночували у пансіонаті Світловодська, потім в Умані. Майже три тижні тому, розповідає Любов Володимирівна, у вінницькому трамваї зустріла жінку з карематом. Вона запросила до себе на тренування. Це була тренерка з йоги.

"Вона розповіла, що викладає йогу. Ці заняття доступні навіть для людей мого віку. Фінансово так само. Якщо хтось не має грошей — це безкоштовно. Через певний час я таки пішла — і дуже задоволена. Тут навчають правильно дихати. Володіти своїм тілом", — каже Любов Дубінська.

Руся йога
Фото: Суспільне

Заняття з йоги у просторі проводять двічі на тиждень: щовівторка та четверга. Фіксованої вартості послуг немає. Частину заробітку тренерки віддають на потреби армії. Уже передали майже 3 тисячі гривень.

Читайте також

  • Фіранки, посуд, хустки, весільні вбрання та верстати на Вінниччині запрошують в музей народних промислів та ремесел
  • Німецький художник просто неба провів майстер-клас для вінничан і гостей міста
На початок