Гуманітарний центр речей для переселенців запрацював четвертого квітня у Вінниці. Про це Суспільному розповіла його керівниця Вікторія Вдовцова.

Тут українці, що приїхали з територій, де ведуться бойові дії, мають можливість безкоштовно взяти дорослий та дитячий одяг, взуття, іграшки та інші речі.

Для цього їм потрібно пред’явити довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або ж документ, що посвідчує особу (паспорт або через застосунок "Дія").

Найбільше, каже Вдовцова, люди потребують одягу, втім запитують і про подушки та матраци, а також зубні щітки та посуд. Такого у центрі поки немає.
"Ми пропонуємо весь одяг, іграшки, речі першої необхідності, дитячі речі. Вся гуманітарна допомога видається безкоштовно, єдине, що ми просимо — це предʼявити документ переміщеної особи, паспорт або довідку про реєстрацію або, можливо, Дію. Є такі люди, які мають тільки те, що на собі, тому вони беруть багато одягу: і взуття, і спідню білизну", — розповідає Вікторія Вдовцова.

Працює Центр по вулиці Кармелюка, 2 (2 поверх), з 10:00 до 17:00, з понеділка по п’ятницю.

За дві години роботи послугами скористалися 130 людей з Маріуполя, Харкова, Сумщини та Київщини.
Два тижні тому з Сум до Вінниці переїхала Анна Кінашевська з сином Віктором. Жінка розповідає, що виїжджали "зеленим коридором" на власному авто. Збиралися поспіхом, тож багато речей залишили вдома.
"Майже нічого не взяли: одну валізу і одну сумку з документами. На літо і на весну речей майже немає. Сьогодні дізналися про цей гуманітарний штаб, прийшли джинси і якусь футболку взяти, щоб був мінімум вдягнути дитину. Можливо, ще собі якусь футболку і штани виберемо", — каже Анна Кішевська.
Киянка Оксана Мурована у Вінниці з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Разом із двома дітьми обирає одяг та іграшки. Про центр у Прозорому офісі.
"Сьогодні обрали те, що можна переодягнути, бо коли на дворі було жарко — не було що одягнути. Кофточки, легенькі курточки, джинси, бо виїжджали — холодно дуже було", — каже Оксана Мурована.
По теплі речі прийшла й Олена Крижанівська з Мелітополя. До Вінниці перебралися наприкінці березня ушістьох: із дітьми та онуками.
"Ми їхали з сумочкою, з рюкзачком. Вибираємо щось переодягнутися. При вході ми показали документи, що ми є переселенцями. АТБ в перші дні мародери розграбували, Сільпо теж. Коли ми переїжджали, то цукор був 70 гривень, гречка — 120, аптеки пусті, роботи немає, і ми рішили виїхати", — розповідає Олена Крижанівська.
Читайте також
- Безкоштовні вечори кіно та мультиків зі смаколиками організували для переселенців у Вінниці
- Вінницькі волонтери зорганізували майстер-класи для родин-переселенців