Хенд-мейд роботи, новорічні прикраси, подарунки до свят від майстрів та майстринь з інвалідністю можна придбати на щорічній виставці-ярмарку "Душею створена краса". Влаштувала таку організація молоді з обмеженими фізичними можливостями "Гармонія".
Ярмарок у Вінниці проводять 12 років поспіль, каже організаторка Людмила Нецкіна. Учасниками є люди з інвалідністю з різних громадських організацій міста та області. Виставка дводенна. Тож придбати різдвяно-новорічні подарунки ручної роботи можна ще завтра, 17 грудня.
Цьогоріч її влаштували у соціально-інклюзивному ресторані "Коцюбинський 220". До цього виставку-ярмарок проводили в експоцентрі.
"Цього року вона в нас в зменшеному форматі, тому що більшої площі для проведення виставки в нас немає. "Експоцентр" — це такий у нас був виставковий майданчик. Але він припинив роботу, тому ми почали шукати приміщення, куди можна було б заїхати коляскою", — каже Людмила Нецкіна.
Колекцію янголів із бісеру виготовила майстриня Марія Остапенко. Жінка говорить, що зайнялася цим, аби розвивати дрібну моторику рук.
"Кожна робота для мене — це можливість показати, що я зробила сама і можу показати, що неважливо, що ти особа з інвалідністю чи без, але ти можеш творити і робити собі на радість", — каже Марія Остапенко.
Новорічні чобітки, топіарії (вироби з кави та мішковини) на ярмарку презентують представники Вороновицького пансіонату для людей з інвалідністю та похилого віку, каже працівниця закладу Людмила Єремейчик.
"Ми презентуємо те, що зроблено руками наших резидентів. У них є стимул. Вони зробили — вони задоволені, і люди оцінили. Все зроблено з любовʼю, працею", — каже Людмила Єремейчик.
Свічки, деревʼяні підсвічники, мило, декоративні прикраси та подарункові гноми на ярмарку-виставці презентують представники центру соціально-психологічної реабілітації "Обрій".
Працівниця центру Світлана Дерепа говорить, що все це виготовили підопічні центру у соціальній майстерні, що в Дорожньому. Участь у ярмарку, каже беруть не вперше.
Іграшки у техніці "ручне валяння" на виставці презентує Владислав Лановий із Вінниці. Чоловік розповідає, що представляє ГО "Гармонія".
Вироби, які приніс на ярмарок, каже, виготовляли усією родиною. Це, розповідає, дуже копітка робота: очі, вії — усе зроблене власноруч.
На створення однієї іграшки витрачають три доби. Використовують лише природні матеріали.
Для майстрів, розповіда, виставка-ярмарок — це можливіть заробітку, адже виручені гроші вони залишать собі.
Самі ж і встановлюють ціни на товари.