На Вінниччині у селі Переорки Стрижавської громади люди організували у місцевому клубі ярмарок. Зносять та продають картоплю, цибулю, буряки, моркву, мед, яблука, молоко — усе, що мають у господарстві. Роблять це для того, аби врятувати Дмитрика Ванжулу. Хлопчик народився з екстрофією сечового міхура, тобто навиворіт. Про це нам розповіла мама хлопчика Аліна Ванжула.
Дмитрик народився доношеним, вагою 3 кг 650 г. Що дитина матиме таку патологію, каже мама, не показало жодне УЗД. У хлопчика постійно болить живіт. Дитина не може спати і постійно плаче. Вгамовується лише на руках.
"Важко на його страждання дивитися. Він постійно плаче, його турбує животик і дві грижі, які виявили два тижні тому. Я б хотіла забрати його біль собі, я б його забрала, але це ж неможливо", — каже Аліна Ванжула.
Екстрофія сечового міхура (з грецької "навиворіт") — це рідкісна вада, коли міхур вивернутий назовні, пояснює лікар Ігор Мельник. Говорить, за 40 років практики подібних патологій іще не зустрічав. Чим швидше дитину прооперують, тим швидше вона одужає.
"Вроджена вада. Сечовий міхур розташований не в малому тазі, а на черевній стінці зверху. Треба робити операцію: сечовий міхур вправити і поставити на місце — там, де він повинен бути — в малому тазу, і тоді дитинка матиме здорове майбутнє", - каже лікар.
Додає, досвід таких втручань є у сербських медиків. Батьки Дмитра уже проконсультувалися з ними. Там сказали, що потрібні дві операції. Перша коштує 10 тисяч євро, наступна — 13. Поки родині вдалося зібрати 3 тисячі євро. Мама Дмитрика в декреті, батько Олександр працює на заводі. Тож таких грошей, каже, самотужки не зберуть. Сусідам і всім жителям навколишніх сіл, додає чоловік, вдячні за кожну копійку.
Громада почала до місцевого клубу зносити врожай і його продавати, аби врятувати Дмитрика Ванжулу. Запропонувала таке вінницька волонтерка Надія Дмитрієва, коли до неї звернулася мама хлопчика.
Місцева жителька Переорків Тетяна Слінчук вдома тримає корову, тож принесла молоко. Каже, дорогою позбирала ще й у сусідів гроші. А ось Галина Пальчинська з власного городу принесла моркву і цибулю. Хто приносить продукти, а хто і купує. Ціни тут не ринкові. Кожен дає скільки може.
Читайте також
- Вінницькі школи передали на Схід подарунки
- "Надія обʼєднує". У Вінниці задля порятунку 13-річного хлопчика зорганізували благодійний аукціон