На Вінниччині аудитори виявили у медзакладі фінансові порушення

На Вінниччині аудитори виявили у медзакладі фінансові порушення

Оновлено

Фахівці Держаудитслужби у Вінницькій області виявили фінансові недоліки та порушення у "Центрі первинної медико-санітарної допомоги" Тиврівської селищної ради. Про це повідомляють на офіційному сайті.

Аудитори виявили порушення на суму 1,1 мільйона гривень. З них більш як 500 тис. грн – це незаконні витрати та недоотримані доходи.

"Центром витрачено майже 130 тис. грн коштів селищного бюджету на оплату спожитих орендарями комунальних послуг та енергоносіїв. При відсутності законодавчо визначених підстав проведено донарахування розмірів посадових окладів керівному складу Центру, на що додатково спрямовано близько 100 тис. грн", – йдеться у дописі.

Додають, у 2019 та 2020 роках заклад неефективно витратив 515 тис. грн на придбання аналізаторів гематологічного, швидкості осідання еритроцитів та двох мобільних діагностичних комплексів. Втім на момент проведення ревізії вони не використовувалися. Крім цього, на це обладнання нарахували понад 80 тис. грн амортизації, зменшивши при цьому вартість активів Центру на дану суму.

Двох посадових осіб Центру за допущені порушення притягнули до матеріальної відповідальності, ще одну людину звільнили із займаної посади.

Фінансово-господарську діяльність у лікувальному закладі перевіряли з липня по вересень. Розпочали після того, як отримали скаргу від місцевого мешканця, говорить головний лікар лікарні Валерій Приймак. Про що в ній йдеться, каже, не знає. Додає, сплатив 67 тисяч гривень штрафу.

Під час перевірки аудитори виявили, що майже 130 тисяч гривень селищного бюджету центр витратив на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, які спожили орендарі. Ще понад півмільйона — на закупівлю медичного обладнання, яке на даний час не використовується.

"Ми його закупили, не вкрали, з державного бюджету субвенція була, втім зараз воно не використовується, бо мале приміщення", — каже Валерій Приймак.

Ще 100 тисяч гривень — заробітна платня лікарів, а не премії, говорить головний бухгалтер медичного закладу Олеся Горпинюк.

В обласному управлінні поліції повідомили: кримінального провадження не відкривали, адже наразі адміністрація лікарні усунула всі недоліки.

Читайте також

  • Девʼять опорних лікарень Вінниччини отримали 17 мільйонів гривень державної субвенції
  • Два медзаклади Вінниці, які лікують хворих на COVID-19, отримали додаткове обладнання
На початок