Пройти реабілітацію у Вінниці в Чорнобильському диспансері можна за електронним направленням сімейного лікаря та з негативним ПЛР або ІФА-тестом. Тут пацієнти займаються лікувальною фізкультурою, роблять вправи на дихання, а також проходять курс масажів. Лікування розраховане щонайменше на 10 днів. Про це Суспільному директорка установи Світлана Голодюк.
Пацієнтів лікують у двох відділеннях — терапевтичному та неврологічному. Лікарка-невропатолог Ірина Капітанчук каже: найчастіше пацієнтів турбують нервові розлади та депресії.
"Навіть пацієнти, які в легкій формі перенесли хворобу, мають складні ураження нервової й психо-емоційної систем. Коли людина не лікується — це може перерости в депресію, відчуття внутрішньої дратівливості", — каже Ірина Капітанчук.
Медзаклад не переформатовували під "ковідний", каже Світлана Голодюк. У пріоритеті тут залишається лікування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, є прийом вузьких спеціалістів. Але, разом з тим, під час пандемії коронавірусу тут займаються і постковідною реабілітацією, додає Голодюк.
"У нас є 80 ліжок: 50 в терапевтичному і 30 в неврологічному. В нас працює мультидисциплінарна команда, яка надає реабілітаційні послуги тим, хто їх потребує", — каже Світлана Голодюк.
Вінничанин Дмитро Гладкий на коронавірус захворів наприкінці вересня. Розповідає, наслідки хвороби лікує й досі. Спершу його госпіталізували до Центру інфекційних хвороб, де три тижні пробув у реанімації. Далі — перевели до Чорнобильського диспансеру, бо легені так і не відновилися.
"Важко дуже було. Ставився до всього не серйозно. Виявилося, що це не жарти, а серйозна хвороба. Люди помирають. В реанімації то взагалі страшно було. Наслідки: сатурація, з диханням проблеми", — розповідає Дмитро Гладкий.
Сатурація в нормі, однак кисневим концентратором ще користується, каже пацієнтка Тетяна. У медзакладі жінка тиждень. Коронавірус підхопила від онука та невістки. Місяць лікувалася у першій міській лікарні.
"Без маски ходила. 8 днів була дома і 16 днів у лікарні. Мене сюди привезли на реабілітацію", — говорить Тетяна.
Пройти реабілітацію у диспансері можна за електронним направленням сімейного лікаря або ж за самозверненням. Обовʼязково мати негативний ПЛР або ІФА-тест.