Навесні цього року 18-річному Вові Авдєєву поставили протези. Нині він знайшов тренера та займається з ним на стадіоні. Щоб мрія бути паралімпійцем стала реальною, хлопцю потрібен спортивні протези, бо ці призначені лишень для ходьби.
З дітьми, що мають інвалідність — які не мають кінцівок, із вадами зору і слуху, розумовими розладами або опорно-рухового апарату чи ДЦП — тренер Володимир Шульга працює останніх 13 років. Каже, має травму хребта, тому як ніхто інший знає, як їм допомогти. Додає, виховав не одного чемпіона. Але поки жодного олімпійського.
Тренер каже: коли почув, що трапилося з Вовою, сам знайшов його батьків і запропонував взяти під опіку.
"Він напевно той, кого я виведу на найвищий п'єдестал Олімпійських ігор. Це моя мрія. Це дуже важко, потрібно пройти великий шлях", — каже тренер.
"Я хотів підтримувати себе у фізичній формі. Я хочу мати світле майбутнє, а не виживання. Хочу займатися спортом, щоб довести собі чого я вартий. Щоб люди, які в мене вірять, були задоволені мною", — каже Володимир Авдєєв.
До травми хлопець займався вокалом і хореографією. Тепер — вирішив піти у професійний спорт. Дошкуляють лише погляди людей.
"Я для них якийсь не такий. Хто б не пройшов, обов'язково обернеться, щоб роздивитися детальніше", — говорить хлопець.
Підтримує та тішиться успіхам сина мама Люба. Каже, радіє, що після трагедії син не опустив руки.
"Хочу побачити свого олімпійця з медалями. Радію, що він не зламався", — говорить мама Люба.
Щоб нормально тренуватися і втілити в життя свою мрію і мрію тренера — Вові потрібні спортивні, а не звичайні протези,— каже Володимир Шульга. Вони не для легкої атлетики — у них незручно метати списи і диски.
За словами вінницької волонтерки Надії Дмитрієвої, коли хлопець був у реанімації — гроші на ліки шукала по всій Україні. Аби допомогти знову, зорганізувала благодійний аукціон. За лоти — прикраси.
Отримає їх той, хто запропонує найбільшу ціну. Усе для того, аби придбати Вові спортивні протези. Коштують такі близько 200 тисяч гривень,— каже Дмитрієва.
"Організували аукціон прикрас ручної роботи. Надає їх завідувачка відділення реабілітації лікарні Пирогова, яка Вову лікувала. Там він проходив реабілітацію після операції", — каже Дмитрієва.
Що відомо
- Володимир Авдєєв потрапив під потяг 29 листопада на свій 18-ий день народження.
- Юнак повертався додому від друзів з села Голендри. Потягом юнаку відрізало обидві кінцівки.
- У поліції справу закрили за відсутності складу злочину. Кваліфікували її як "нещасний випадок".