У Вінниці проти Covid-19 вакцинують у ВНЗ

У Вінниці проти Covid-19 вакцинують у ВНЗ

Оновлено
У Вінниці проти Covid-19 вакцинують у ВНЗ
.

У Вінниці проти коронавірусної хвороби Covid-19 вакцинують у ВНЗ. 12 жовтня першу дозу вакцини проти коронавірусу отримали 12 студентів і 4 викладачі державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

У Вінниці проти коронавірусу почали вакцинувати у ВНЗ

Спершу лікарка-епідеміолог Наталя Гриньова розповідала студентам про важливість вакцинації проти коронавірусу. На лекцію прийшли майже 200 людей.

У Вінниці проти коронавірусу почали вакцинувати у ВНЗ

"Було багато питань, вони обізнані. На сьогоднішній день потрібно звернути увагу молоді, що потрібно себе захистити, забезпечити нормальний навчальний процес, працівники закладів освіти мають бути обов'язково вакциновані, – каже Наталя Гриньова.

У Вінниці проти коронавірусу почали вакцинувати у ВНЗ

Зробити щеплення сьогодні, 12 жовтня, прийшли 12 студентів. Софія Майданюк – серед них. Навчається вона на першому курсі природничо-географічного факультету. На коронавірус, розповідає, не хворіла. Тут їй пропонують три вакцини на вибір – Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac. Вакцинується за згодою батьків, адже ще неповнолітня.

У Вінниці проти коронавірусу почали вакцинувати у ВНЗ

Викладачів університету почали вакцинувати ще влітку – каже проректор Сергій Гусєв. Нині процес триває. Сьогодні проти коронавірусу тут щепилися 4 викладачі.

"Наших викладачів вакцинуються , і процес продовжується. Студенти частково вже вакциновані. Зараз складаємо списки усіх охочих. Справа ця добровільна", – розповідає Сергій Гусєв.

Вакцинація у ВНЗ

Донецький Національний університет імені Василя Стуса

  • Тут вакцинують з 30 вересня спільно з ЦПМСД №3. Першою дозою вакцини щепили 45 студентів, про це Суспільному розповів провідний фахівець з питань цивільного захисту ДОННУ ім. В. Стуса Микола Домненко.

Вінницький національний технічний університет

  • Мобільні щеплювальні бригади відсутні.

Вінницький національний аграрний університет

  • Мобільні щеплювальні бригади відсутні.

Вінницький торговельно-економічний інститут

  • Тут вакцинують З 28 серпня спільно з ЦПМСД №2, кожну суботу та неділю з 10:00-14:00. Щеплюють усіх бажаючих.

Що відомо

  1. AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреного використання. Ефективність — 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.
  2. CoronaVac/Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів Схвалена ВООЗ для екстреного використання. За наявними дослідженнями ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами.
  3. Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.
На початок