У "соціальних майстернях" на Вінниччині працює молодь з інвалідністю

У "соціальних майстернях" на Вінниччині працює молодь з інвалідністю

У "соціальних майстернях" на Вінниччині працює молодь з інвалідністю
.

30 дітей та молодь з інвалідністю працюють на тепличному господарстві у "соціальних майстернях" в селі Дорожнє на Вінниччині. Соціальні майстерні для неповносправних відкрили для трудової зайнятості та соціальної адаптації людей з важкими хворобами.

Усе, що вирощують у теплицях, висаджують у відкритий ґрунт, каже соціальний педагог центру "Обрій" Ганна Прядкіна. Жінка говорить, що наразі у Дорожньому два парники. В одному — вирощують розсаду перцю, помідор, квітів. В іншому — редиску та капусту. Обидві теплиці відкрили за підтримки громадської організації "Проміс" та компанії "Баєр", — каже Прядкіна.

ткачук

Остання придбала для центру мототрактор та навісне обладнання. Зараз у теплицях працюють 30 людей з інвалідністю. Через карантин їх поділили на групи. Така зайнятість допомагає молоді з інвалідністю соціалізуватися, — додає Прядкіна.

"Ми орієнтувалися на те, наскільки наші молоді люди, які мали фізичні обмеження чи-то інші особливості, і разом з тим пропонували ту роботу, яка посильна для них і дала можливість навчитися і вирощувати в себе вдома в господарстві ті чи інші види рослин", — розповідає Прядкіна.

ткачук

"Соціальні майстерні" на Вінниччині діють із 2012 року, — каже директорка "Обрію" Світлана Демко.

Також в області діє програма "Тимчасовий відпочинок"— для батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Восьмеро дітей два тижні перебувають у Дорожньому без батьків — під наглядом фахівців. 12 травня стартує перший заїзд цього сезону.

Розсаду з теплиць у відкритий ґрунт відвідувачі соціальної майстерні висаджуватимуть після 20 травня. Вирощене самі ж там і споживають, якщо урожаю надлишок — забирають додому.

Читайте також

  • Ляльки завбільшки у 5 сантиметрів. Вінничанка майструє мініведмедів "Тедді"
  • "Джаз — то музика вільних людей". Піаніст-віртуоз влаштував концерт просто неба на Вінниччині

На початок