У Вінниці діє виставка, присвячена українсько-єврейським взаєминам

У Вінниці діє виставка, присвячена українсько-єврейським взаєминам

У Вінниці діє виставка, присвячена українсько-єврейським взаєминам
. Суспільне Вінниця

31 картину про Брацлав та село Зяньківці презентували у вінницькому художньому музеї. Авторка — художниця з Києва Лариса Пуханова. На відкриття виставки приїхати не змогла. Аби створити картини, авторка три роки їздила у мистецькі експедиції. Про це Суспільному розповіла організаторка експозиції Людмила Гарарук.

Виставка
Суспільне Вінниця

"Три роки тому група художників із Києва приїхали до Брацлава. Художникам дуже сподобався Брацлав. Ми не тільки дивилися на краєвиди, а й спілкувалися із місцевими, які нам розповідали байки, що і лягли в основу виставки. Тема — показати єдність євреїв та українців, бо Брацлав єврейське містечко", - розповідає Людмила Гарарук.

Картини написані олійними фарбами: тут пейзажі, натюрморти, тварини та 4 картини сюжетних, — каже працівниця музею Ольга Казмірук. За два дні виставку вже побачили майже пів сотні відвідувачів.

Виставка
Суспільне Вінниця

Вінничанка Алла Білоус каже: на полотнох дуже тонко відображені особливості Брацлавава, адже бувала там не раз.

"Дуже художниця спіймала цей духовний та емоційний стан, бо у її картинах нічого немає від архітектури, але саме те відчуття — наче ти повернувся додому, із подорожі, там надзвичані люди живуть, надихає природа Брацлава", - розповідає Алла Білоус.

Виставка у художньому музеї триватиме до 3-го березня. Далі її повезуть до Києва.

Читайте також

  • Вінницьким школярам показали три короткометражки про Героїв Небесної Сотні
  • У Вінниці до роковин розстрілів на Майдані вшанували загиблих Героїв Небесної сотні
На початок