Гвинтокрили, квадрокоптери, планери, FPV-літаки, пілотажні вертольоти та безпілотники у формі птахів, — загалом близько 30 літаків змайстрував Олег Гоменюк із Вінниччини. Майстерню облаштував вдома у селі Рибаче, на Літинщині.
Безпілотник у формі мультяшної пташки Олег випробовує разом із донькою Валею. Він, каже Олег, як і плашка приземляється — на дерево.
Є у колекції Олега і гідроплан. Він може злітати і сідати на поверхню води. Кожен літак, розповідає, має свою історію. Збирає літаки з підручних матеріалів.
На один йде до двох днів майже безперервної роботи. Усі його літаки — радіокеровані моделі на пультовому управлінні.
FPV-літак або літаюче "крило" - призначений для польотів по відео від першої особи.
Пілотажний вертоліт — одна з найскладніших моделей, - говорить Олег. Вона в 12 разів зменшена від оригіналу. Зібрав, але до польоту каже — потрібно іще вдосконалити навички керування.
"Цей вертоліт для виконання акробатичних фігур. Перевороти, воронки. Він відтворює механіку і принцип роботи справжнього вертольота, все ідентично", - каже Олег Гоменюк.
Один літак обходиться від 2 тисяч гривень до кількох тисяч доларів.
Дружина Світлана захоплення чоловіка літаками — поділяє. Вдома, як і Олег — і собі майстерню облаштувала. З поліуретану робить ляльки й продає їх за кордон. За освітою Олег Гоменюк — радіотехнік.
Мріяв стати пілотом чи авіамеханіком, втім каже, життя склалося інакше. Поки що літав як пасажир і парашутист. Та піднятись в небо за штурвалом — все ще хоче.
Читайте також
- У Вінниці відремонтували спортшколу
- Через перехід села з однієї ОТГ в іншу — без фінансування залишилася школа на Вінниччині