Третя частина зубрів, які нині мешкають в Україні — перебувають на Вінниччині. Тут їх вирощують, оберігають. Про це Суспільному розповів очільник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар.
5 років тому у Хмільницькому лісгоспі було 96 зубрів. Через браконьєрів у 2016-му році під лід, разом із вожачкою стада, пішло 17 тварин. Ця справа і досі не розслідувана. Тоді зубри, взагалі, могли розбрестись хто куди, — каже очільник обласного управління лісомисливського господарства Анатолій Бондар.
“Стадо могло розійтись, бо самки загинули", — говорить Анатолій Бондар.
Саме через браконьєрів у більшості лісгоспів зникли червонокнижні зубри. Мешкають зубри на території Широко-Гребельського та Уладівського лісництва. Аби втримати, їх тут підгодовують.
Аби вберегти тварин, всі працівники лісгоспу подобово чергують і бережуть їх, каже мисливствознавець Літинського району Олександр Сіваченко.
“Для браконьєра вони як на долоні, тому ми охороняємо, і вдень, і вночі”, — розповідає Олександр Сіваченко.
У Хмільницькому лісгоспі кількість зубрів потроху регулюють, каже мисливствознавець Володимир Ткач. Сьогодні цих тварин вже продають. В тому числі й на Волинь — звідки колись на Вінниччину привезли перших 6 зубрів.
"Відловлюємо зубрів, переселяємо їх. За останніх 10 років всього 9”, - розповідає Володимир Ткач.
Наразі, за словами Анатолія Бондаря, в Україні мешкає близько 300 зубрів. Цьогорічний підрахунок цих тварин на Вінниччині їх 107 голів, 12 з них — телятка, зубренята які зʼявились на світ минулого року.
Статус червонокнижної забезпечує тварині захист від полювання, грошей на її утримання держава не виділяє.
Читайте також
- Вінницький терцентр соціального обслуговування відновив заняття
- Історія "мар'янівської Хатіко" з Вінниччини, яку покинули господарі
- У лісах Вінниччини розпочали підрахунок диких тварин
- "Лісова казка": на Вінниччині подружжя створило притулок для тварин