"Звертаються на пізніх стадіях": через карантин у Вінниці менше виявлених випадків онкозахворювань

"Звертаються на пізніх стадіях": через карантин у Вінниці менше виявлених випадків онкозахворювань

"Звертаються на пізніх стадіях": через карантин у Вінниці менше виявлених випадків онкозахворювань
. Суспільне Вінниця

Через карантинні обмеження люди рідше звертаються до лікарень. Через що і менше виявлених випадків онкозахворювань, - каже головний лікар Подільського центру онкології Володимир Шамрай.

Так, 2019-го — рак вперше діагносували у майже 6 тисяч жителів області. 2020 -го — таких хворих було 4300. Однак, за словами Шамрая -за останні місяці рак легенів стали виявляти більше.

Як розповів завідувач торакального відділення Центру Сергій Притуляк, рак легень на різних стадіях останнім часом виявляють саме під час лікування коронавірусу.

"З одного боку ми маємо проблему з коронавірусом, з іншого маємо скринінг ранній раку легень. Те, чого в нас немає. Звертаються на пізніх стадіях, коли є скарги. І ми таким хворим допомогти не можемо", - каже Сергій Притуляк.

Сьогодні на Вінниччині перебуває на обліку майже 46 тисяч онкохворих, розповідає головний лікар Подільського центру онкології Володимир Шамрай. Так, минулого року онкозахворювання виявили у 4300 пацієнтів. Це майже на 1500 тисячі менше, ніж 2019. Причина зменшення кількості хворих полягає в тому, що не всі ходять на обстеження, каже лікар.

Онкологія
Суспільне Вінниця

Додає, найчастіше у чоловіків виявляють злоякісні пухлини легенів. У жінок — молочних залоз. 70 % пацієнтів звертаються по допомогу на останніх стадіях захворювання.

Вінничанину Олександру Пороннику 63 роки. Він пацієнт Подільського центру онкології. Каже, місяць тому захворів на COVID-19. Аби перевірити легені, зробив компʼютерну томографію. Окрім запалення, лікарі виявили ще й пухлину.

Онкологія
Суспільне Вінниця

В умовах карантину Подільський центр онкології працює в штатному режимі. Тут надають консультації, проводять планові операції. Пацієнтам, які лягають на лікування в стаціонар, безкоштовно роблять тест на коронавірус.

Виявлення раку на початкових стадіях дає змогу врятувати пацієнта, - говорить Сергій Притуляк. Адже в таких випадках достатньо лише операції без проходження курсів хіміотерапії.

Читайте також

  • Рятувальники перевіряють протипожежну безпеку у пансіонатах Вінниччини
  • "Пакунок малюка": що отримують породіллі у Вінниці
На початок