Вінницький центр служби крові продовжує закликати донорів. Станом на 1 лютого у Центрі бракує крові всіх груп. Про це Суспільному розповіла заступниця медичного директора Тамара Павленко.
Для забору крові працівники центру виїжджають на підприємства, а також тестують пацієнтів на антитіла до covid-19. Зразки, в яких виявили антитіла — відбирають. Півроку плазма та кроз з антитілами перебуває "на карантині", опісля — з неї виготовлятимуть ліки для пацієнтів з коронавірусом.
Олександр Чабанюк кров здає з 2010. Скільки донацій пройшов, каже, уже й не памʼятає. Вперше, зробив це, коли того потребував товариш.
Сьогодні здає тромбоцити. Ця процедура — трохи відрізняється від забору крові. Донора підключають до сепаратора. З вени апарат забирає кров, відфільтровує та залишає тільки тромбоцити і невелику кількість плазми. Всі інші компоненти крові відразу повертаються донору.
"Здаю тромбоцити на дитячу лікарню. Кожна людина може зробити добру справу. Донори тромбоцитів допомагають дітям, які цього потребують. Від звичайного забору крові нічим не відрізняється, тільки часом", — каже Олександр Чабанюк.
Заступниця медичного директора центру Тамара Павленко говорить, наразі у закладі критична ситуація з донорами усіх груп. Кілька разів на місяць фахівці медзакладу роблять виїзди на підприємства.
"Наші запаси дуже не значні. Кожен день лікувальні заклади потребують. Лавки, де мають сидіти донори — пусті", — каже Тамара Павленко.
Павленко додає, торік в грудні, центр почав тестувати донорську кров на наявність антитіл до коронавірусу. Аби в майбутньому з плазми такої крові виготовити ліки для хворих на ковід.
Центр цілодобово співпрацює з усіма медичними закладами міста. Крові потребують онкохворі, пацієнти при операціях, вагітні, травмовані у катастрофах, каже лікар-хірург Ілля Гуменчук.
"Якшо мова йде про ургентні стани, то такі пацієнти поступають як вранці, так в обід і ввечері. По кілька на добу. Якшо немає донорської крові, навіть за наявності родичів готових здати кров — спрацювати ефективно дуже важко", — говорить лікар-хірург Ілля Гуменчук.
У центрі кажуть, за місяць обстежили близько тисячі 200 донорів. 25% з них мають антитіла до ковід-19.
Розклад роботи центру: з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:30. За деталями можна звертатися за телефонами: (067) 492-00-34; (0432) 67-19-59 (реєстратура).