Як працює модернізований КПП "Ужгород — Вишнє Нємецьке"

Як працює модернізований КПП "Ужгород — Вишнє Нємецьке"

Майже на третину більше автомобілів, які перетинають українсько-словацький кордон тепер можуть оформити у пункті пропуску "Ужгород — Вишнє Нємецьке". Про це Суспільному розповів начальник Закарпатської митниці Олександр Семирга. Нещодавно на цьому КПП завершили модернізацію.

Розпочали ремонт влітку минулого року, а основну роботу в березні цьогоріч. Зробили нове дорожнє покриття та освітлення, модульні кабінети і туалети. Та головний результат ремонту, як каже начальник відділу цього посту Закарпатської митниці Віктор Куцкир, – додаткова смуга для проходження митного контролю автомобілів, які прямують за кордон.

"До реконструкції у нас функціонувала на ділянці "виїзд" на пасажирському напрямку тільки одна смуга, що в свою чергу створювало певні незручності, тобто у нас було набагато менше можливості оформлювати транспортних засобів. На сьогодні на ділянці "виїзд" пасажирського напрямку працює повноцінно дві смуги руху — канал червоного та зеленого коридорів. На в’їзд в Україну так само облаштовано, або дороблено нормально, так само працює смуга зеленого коридору та червоного коридору", — розповів начальник відділу КПП "Ужгород" Закарпатської митниці Віктор Куцкир.

Як працює модернізований КПП Ужгород-Вишнє Нємецьке
КПП Ужгород — Вишнє Нємецьке. Фото: Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Проєкт, за яким проводили модернізацію, також передбачав покращення технічного забезпечення працівників КПП. Адже службу тут несуть спільно митники та прикордонники.

"Це оновлені приміщення, система кондиціонування з відповідним сучасним енергоживленням, що дає змогу ефективніше використовувати технічні засоби для прикордонного контролю. Ми не можемо казати, що суттєво збільшилася пропускна спроможність, тому що контрольні операції здійснюються відповідно до часових показників, ми не можемо їх збільшувати у будь-якому випадку, однак можемо працювати на 10-20% швидше чисто за технічних умов", — каже речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук.

Як працює модернізований КПП Ужгород-Вишнє Нємецьке
КПП Ужгород-Вишнє Нємецьке. Фото: Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Станом на 10 червня черг у цьому пункті пропуску немає. Начальник відділу КПП "Ужгород — Вишнє Нємецьке" Закарпатської митниці Віктор Куцкир каже: повністю оцінити те, як вплине збільшення смуг на пасажиропотік і черги можна буде за два тижні, адже в цей період зазвичай зростає кількість тих, хто подорожує за кордон.

"Митниця може збільшити пропускну спроможність на 25-30% транспортних засобів подорожуючих. Точну цифру сказати на сьогоднішній день важко, тому що пункт пропуску було запущено після модернізації в період, коли нема такого критичного навантаження, тобто є пікові навантаження, які ми знаємо, які відбуваються на початку літа, через тиждень-два ми зможемо сказати. На сьогодні ми можемо говорити про те, що за добу кількість пропущених транспортних засобів зросла з 400-450 до 550-600 транспортних засобів за добу", — ділиться Віктор Куцкир.

Як працює модернізований КПП Ужгород-Вишнє Нємецьке
КПП Ужгород-Вишнє Нємецьке. Фото: Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Модернізацію цього КПП провели за проєктом Агентства США з міжнародного розвитку "Економічна підтримка України".

За словами Олександра Семирги, роботи розпочалися вже і на контрольно-пропускному пункті "Астей", також за цією ж програмою відремонтують і інші пункти пропуску на Закарпатті.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок