У Мукачеві квітнуть тюльпанові дерева

У Мукачеві квітнуть тюльпанові дерева

У Мукачеві квітнуть тюльпанові дерева
У Мукачеві квітнуть тюльпанові дерева. Мукачівська міська рада/Facebook

У Мукачеві на вулиці Соборна розквітли тюльпанові дерева.

Як повідомляє Мукачівська міська рада, 73 тюльпанові дерева висадили у місті декілька років тому.

"Щороку у травні дерева квітнуть яскраво-жовтим цвітом. Тюльпанове дерево або Ліріодендрон належить до сімейства магнолієвих. Це одне з найбільших квітучих дерев у світі", — йдеться у повідомленні.

У Мукачеві квітнуть тюльпанові дерева
У Мукачеві квітнуть тюльпанові дерева. Мукачівська міська рада/Facebook

Що відомо про дерево

Тюльпанове дерево походить з Північної Америки. Свою назву воно отримало за подібність цвіту до квітів тюльпана. Понад 150-річні дерева мають 30 метрів заввишки.

Рослини роду Ліріодендрон — найближчі родичі магнолії. Родова назва означає "дерево-ліра". Так його назвали за оригінальну форму листків, яка притаманна тільки йому. Основа листка майже пряма або серцеподібна. Зверху поверхня гладка, забарвлення — блакитнувато-зелене, знизу — блідо-зелене або сизе. Рослина квітне переважно в травні-червні, починаючи з віку 8–15 років.

Розмножується насінням, а також молодими відводками, які слід відокремлювати від дерева вже через два роки. При пересаджуванні в дорослому віці приживається дуже рідко.

Дерево росте повільно. Утворює добре розвинену кореневу систему з міцним стрижневим коренем, тому є довговічним, живе до 400–500 років. Морозостійке, нормально переносить навіть суворі зими, з віком здатність витримувати люті зими зростає. Тюльпанове дерево дуже вимогливе до світла, особливо у молодому віці. Не менш вимогливим є й до ґрунтових умов — потребує родючих, добре дренованих ґрунтів; добре росте на вологих багатих на гумус ґрунтах.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок