В місті Іршава на Закарпатті затвердили новий прапор та герб

В місті Іршава на Закарпатті затвердили новий прапор та герб

Місто Іршава
Місто Іршава. Іршавська міська рада/Facebook

Іршавська міська рада Хустського району затвердила нову символіку міста — герб та прапор.

Про це повідомили на сайті Іршавської міської ради.

За інформацією відомства, герб та прапор міста Іршави має право вважатися презентаційним символом Іршавської міської територіальної громади.

Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус міста.

"Новий Герб Іршави: щит розтятий; у синьому правому полі — дві золоті риби, одна над одною; у срібному лівому полі — два зелені дерева, листяне і хвойне; у червоній главі — срібний міст. Дві золоті риби вказують на рибальство як один із місцевих промислів у давнину, оскільки на сільській печатці Іршави з ХІХ ст. є зображення чоловіка з трьома рибинами; також дві риби є у гербі Березького комітату (жупи), до складу якого належала Іршава. Срібне поле і два зелені дерева символізують розташування міста серед гір та підкреслюють природні багатства, перебування на межі хвойних і листяних лісів. Крім того, дві риби та два дерева є у гербі родини Ілошваїв — власників поселення. Срібний міст означає місцеву архітектурну пам’ятку – міст через річку Іршавку. Червоне поле ілюструє одну з легенд про походження назви річки і поселення від іржавого забарвлення води у річці", — йдеться у повідомленні.

В місті Іршава на Закарпатті затвердили новий прапор та герб
Герб міста Іршава. Іршавська міська рада

"Прапор м. Іршава: квадратне полотнище, на верхній червоній третині — білий міст, нижня частина розділена вертикально на два рівновеликі поля, на синьому від древка — дві жовті риби, одна над одною, на білому з вільного краю — два зелені дерева, листяне і хвойне. Прапор має нормативну квадратну форму й повністю відповідає вексилологічним вимогам та історичній традиції. Прапор може застосовуватися з додатковим горизонтальним кріпленням як хоругва (скажімо — у приміщенні). Зворотна частина прапора має аналогічне (дзеркальне) зображення", — додають у міськраді.

В місті Іршава на Закарпатті затвердили новий прапор та герб
Прапор міста Іршава. Іршавська міська рада

Для розробки символіки міста було сформовано ініціативну групу та залучено відомого українського геральдиста — голову Українського Геральдичного Товариства, доктора історичних наук, провідного наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, члена Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України Андрія Гречила. Затверджені нові символи міста Іршави будуть внесені до реєстру Українського Геральдичного Товариства та опубліковані в одному з наступних випусків збірника-каталога "Герби та прапори міст і сіл України".

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок