Депутати Закарпатської облради зареєстрували вимогу про позачергову сесію 25 листопада

Депутати Закарпатської облради зареєстрували вимогу про позачергову сесію 25 листопада

Доповнено
Депутати Закарпатської облради зареєстрували вимогу про позачергову сесію 25 листопада
. Суспільне Ужгород

31 закарпатський депутат обласної ради підписав вимогу про скликання позачергової сесії. Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події. Позачергове засідання сесії депутати вимагають призначити на 25 листопада.

За словами депутата Закарпатської облради від партії "Рідне Закарпаття" Володимира Чубірка, для такого рішення є три причини: "цього хотів і сам Василь Іванчо", який виконує повноваження голови обласної ради; після замінування, продовження сесії повинне було відбутися 25 листопада; а також, щоб унеможливити імовірність переносу сесії на пізнішу дату.

Депутати написали вимогу провести позачергове засідання сесії сьогодні, 18 листопада, однак з поправкою на термін підписання протягом 5 днів.

Депутати Закарпатської облради написали вимогу призначити позачергову сесію 25 листопада
Фото: Суспільне Ужгород

За словами Володимира Чубірка, депутатів обурило те, що Василь Іванчо переніс друге пленарне засідання, поки перше ще не закінчилося: "Воно закінчилося таким чином, що було повідомлення про замінування будівлі. Ми не могли навіть ухвалити рішення про перенесення другого пленарного засідання, а вже почався розгляд питання денного про обрання голови і прийшла засідати лічильна комісія. У той момент нас "паралізували". Ми зробили перерву до 17 листопада, але тоді всередину потрапити не змогли. Це був правовий колапс. В нас на 25 листопада можуть зійтися три сесії: одна позачергова, яка не завершена, на ній ми звільнили Петрова і прийняли рішення щодо кисневих концентраторів, друга, на якій ми просимо звільнити Іванча, а також третя — чергова", — розповів у коментарі Суспільному Володимир Чубірко.

Також 31 депутат Закарпатської обласної ради підписав звернення про відсторонення Василя Іванча з посади виконувача повноважень голови облради.

Депутати Закарпатської облради зареєстрували вимогу про позачергову сесію 25 листопада
Фото: Суспільне Закарпаття

Василь Іванчо у коментарі Суспільному розповів, що діятиме відповідно до регламенту Закарпатської обласної ради:

"Перше звернення про скликання сесії на 11-ту годину 18 листопада, тобто на сьогодні, зареєстроване у канцелярії о 10:43. За 17 хвилин до того моменту, як вони ніби хотіли скликати сесію. Регламент каже, що після отримання такого звернення особа, яка має повноваження на скликання сесії, має 5 робочих днів на її скликання. Відповідно до цієї вимоги регламенту я і буду діяти. Скликати сесію на четвер, 25 листопада, нам не потрібно, оскільки на цей день скликано вже дві сесії. Якщо є якесь питання, яке хтось хоче розглянути, а є незакрита сесія, то питання включають у порядок денний сесії, яка сьогодні триває. Так сьогодні говорить наш регламент", – розповів у коментарі Суспільному Василь Іванчо.

Депутати Закарпатської облради написали вимогу призначити позачергову сесію 25 листопада
Фото: Суспільне Закарпаття

Що відомо:

  • 43 депутати підтримали 15 листопада дострокове припинення повноважень Олексія Петрова на посаді голови обласної ради. 17 — не голосували.
  • Звільнили голову Закарпатської облради, тричі оголошували перерву і не встигли обрати нового через повідомлення про замінування будівлі. Як проходило засідання обласної ради 15 листопада.
  • Ввечері 16 листопада виконувач повноважень голови облради Василь Іванчо видав розпорядження про перенесення сесії на 25 листопада.
  • Сесію Закарпатської облради перенесли на 17 листопада через повідомлення про замінування.
  • В поліцію 17 листопада надійшло повідомлення про замінування Закарпатської обласної ради. За останні два тижні — це третє замінування будівлі Закарпатської ОДА та облради.
  • Через повідомлення про замінування 17 листопада депутати вирішили провести збори у ректорані УжНУ.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок