День рідної мови: історії індійця та вірменки в Ужгороді

День рідної мови: історії індійця та вірменки в Ужгороді

День рідної мови: історії індійця та вірменки в Ужгороді
. Оригінальне

7 мов у 19 років знає Крістіна Карапетян. Впродовж 6 років вивчає й уже вільно володіє українською викладач УжНУ з Індії Харі Крішнан.

19-річна Крістіна Карапетян знає англійську, вірменську, німецьку, іспанську, українську, російську та словацьку. Дівчина навчається на факультеті Міжнародних економічних відносин в Ужгородському національному університеті.

КРІСТІНА КАРАПЕТЯН, студентка

«Самостійно також вчу іспанську. Була мотивація, тому що я дуже багато слухала латинських пісень. Мені стало цікаво, тому що вона, ніби легка, милозвучна. Я почала шукати якісь додатки на телефоні, або електронні книги, або на «YouTube» шукати відеоуроки. Це дійсно допомогло. Коли хтось розмовляє іспанською, я десь щось розумію: оремо якісь фрази, слова, але поки що говорити не можу».

Крістіна Карапетян – корінна ужгородка, вірменського походження. Рідною мовою вважає вірменську.

КРІСТІНА КАРАПЕТЯН, студентка

«Я завжди буду вважати, що це моя найперша, найрідніша мова, тому що, по-перше, це моє коріння, це моя національність. У мене є ціль, щоб вірмени, які живуть в Україні (є дуже багато вірмен, які живуть в Україні, вони не знають своєї мови, не вміють ні читати, ні писати), я маю бажання створити курси, або навчання спеціальне для них. У нас є недільна вірменська школа, я навчилася читати та писати».

7 років Харі Крішнан живе в Україні. Хлопець родом з Індії. В Ужгороді здобував фах лікаря. Зараз викладає радіологію та екстерну медицину іноземним студентам. Харі вільно володіє українською.

ХАРІ КРІШНАН, викладач

«Мені подобається фотографувати. Я хотів знайти клієнтів і передати свою думку: як треба стати, як фотографувати. Так усе почалося в процесі. Плюс я був одним із перших іноземних студентів, хто почав учитися в Ужгороді. У нас тут було дуже мало студентів і так мені треба було більше говорити з українцями, щоб якісь рішення приймати, якісь документи і так далі. Це було потрібно вивчити, так я почав. Було багато друзів, клієнтів, спілкування. Так усе почалося».

Харі Крішнан рідною мовою називає тамільську.

ХАРІ КРІШНАН, викладач

«Наприклад: «я тебе люблю» - українською, «I love you» - англійською» і «nan unnai necikkiren» - тамільською. Це досить складно. У нас є такі звуки, яких нема в інших мовах. Це одна з найстаріших мов у світі. У нас дуже багато букв і звуків. Є пів звуки, півтори звуки, один звук, 0,25 звук. Дуже багато нюансів».

Нагадаю, 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Започаткували свято в 2000 році.

На початок