У сумському суді почали слухати справу щодо будівництва 12 сільських амбулаторій

У сумському суді почали слухати справу щодо будівництва 12 сільських амбулаторій

У сумському суді почали слухати справу щодо будівництва 12 сільських амбулаторій
. Суспільне Суми

У Зарічному райсуді почали слухати справу щодо будівництва 12-ти сільських амбулаторій на Сумщині. У ній йдеться про привласнення понад 1 млн 700 тис. гривень.

Розпочали засідання із зачитування обвинувального акта прокурором. Чоловіку інкримінують привласнення та розтрату бюджетних грошей: у 2018-му тому він був директором фірми, яка робила проєкти для амбулаторій.

“Своїми умисними діями, які виразилися у заволодінні бюджетними коштами на загальну суму 1 млн 780 тис. 159 грн 63 коп., в 600 і більше разів перевищений неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення”, - сказав прокурор Максим Алєксєєв.

Суддя Оксана Ніколаєнко зазначила: “Ви, бувши службовою особою товариства “Арт 24” і розуміючи, що не маєте можливості виконати укладені договори, внесли неправдиві відомості до актів здачі-приймання виконаних робіт. Після цього отримали бюджетні кошти за укладеними договорами і з метою заволодіння цими коштами розпорядилися ними на власний розсуд. У березні 2019 р. Ви передали замовнику управлінню капітального будівництва Сумської ОДА типові проєкти, які не відповідали вимогам законодавства”.

Представниця потерпілої сторони - департаменту капітального будівництва Сумської ОДА - у справі Наталія Дядькова заявила цивільний позов для відшкодування матеріальних збитків. Це сума вартості проєктів для будівництва амбулаторій.

“Було укладено 12 договорів на виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо ряду амбулаторій Сумської області. За вказані роботи управління капітального будівництва Сумської ОДА було сплачено 1 млн 780 тис. 159 грн 63 коп. Але в процесі реалізації виявилося, що ці проєкти не відповідають ДБН, їх неможливо було реалізувати, за ними будувати”, - зазначила вона.

Дядькова додала: “Ми просимо відшкодувати департаменту капітального будівництва Сумської ОДА завдані цивільним відповідачем Фенченком Євгенієм Вадимовичем шкоди у сумі 1 млн 780 тис. 159 грн 63 коп.”.

Обвинувачуваний ані своєї вини, ані позов не визнав: “Ви себе винним визнаєте чи ні? – Ні не визнаю себе винним. Цивільний позов заявлений: визнаєте чи ні? – Не визнаю”.

Далі визначились із порядком дослідження доказів у справі. Наступне засідання призначили на 26 лютого.

Що відомо

  • Кримінальне провадження щодо будівництва амбулаторій відкрили у 2018-му році. За його статтями керівнику фірми, яка робила проєкти для амбулаторій, загрожує до 12 років за ґратами.
  • Гроші на будівництво сільських амбулаторій на Сумщині давали з бюджетів: як державного, так і місцевих. Усього - понад 140 млн грн. Амбулаторії мали отримати села у Сумському, Роменському, Буринському, Недригайлівському, Охтирському, Краснопільському, Глухівському та Липоводолинському районах. Здати їх обласна адміністрація планувала у 2019-му році. Наразі збудовані та працюють третина з них.
На початок