"З бюджету не компенсують". На Сумщині не всюди діють пільги у міжміських автобусах

"З бюджету не компенсують". На Сумщині не всюди діють пільги у міжміських автобусах

"З бюджету не компенсують". На Сумщині не всюди діють пільги у міжміських автобусах
. Суспільне Суми

11,6 млн гривень мають перерахувати місцеві бюджети для того, щоб пільгові категорії населення, зокрема, учасники бойових дій на сході країни, знову могли безкоштовно їздити у приміських і міжміських автобусах. Наразі ж деякі перевізники відмовляються возити таких пасажирів-пільговиків. Кажуть – через те, що з бюджету не компенсують кошти за їх проїзд. Як планують вирішити ситуацію обласні посадовці та скільки грошей вже мають на програму пільгових перевезень, дізнавались журналістки Суспільного.

Олександр Пащенко – учасник бойових дій. Воював на сході країни у 2015-2016 роках. Після поранення повернувся додому. До Краснопільського району їздить, в середньому, раз на тиждень. Каже, що тиждень тому не зміг дістатись Сум безоплатно.

"Водій маршрутки Грязне-Суми відмовив мені у перевезенні як учаснику бойових дій АТО. Сказав, що перевізник Кононенко заборонив йому перевезення учасників АТО іншої прописки, ніж Краснопілля. Чому не виконується закон України у деяких перевізників?", - запитує Олександр.

Маршрут обслуговує ФОП Кононенко Тетяна Василівна. Вона працює разом із чоловіком – також підприємцем-перевізником. Він розповів,що наразі перевізники не мають договору на пільгове перевезення, а за свої кошти перевізник не може надавати пільги.

"Укладають з нами договір місцеві органи влади, вказують, кого ми повинні возити, механізм відшкодування. Будемо з повагою всіх возить. Якщо він прописаний в Краснопіллі – ми його возимо, якщо він прописаний в місті Суми –нехай звертається в Управління соцзахисту населення", - каже Сергій Кононенко.

"З бюджету не компенсують". На Сумщині не всюди діють пільги у міжміських автобусах

В обласному департаменті соціального захисту населення пояснили, що відмова у пільговому перевезенні незаконна, але раніше лютого відшкодовувати перевізникам гроші не зможуть. Попередня програма відшкодування вартості пільгового проїзду, яка існувала з 2016-го, завершила дію. Нову ще мають затвердити. За словами заступниці департаменту соцзахисту населення Людмили Мусіяки, на це місцеві бюджети повинні зібрати понад 11,5 млн гривень.

"Готуємо проєкт на чергову сесію. Навіть якщо сесія відбудеться в лютому і програма прийметься в лютому, ми повернемося до відшкодування з першого січня", - розповіла вона.

29 січня Олександр Пащенко знову планує їхати до Грязного, тож купує пільговий квиток на вокзалі і запитує, чи зможе використати пільгу, коли їхатиме назад. На це касирка відповіла, що не знає, повезе водій за пільгою, чи ні.

Щоб отримати пільговий квиток, потрібно сплатити 10% збір, розповідає чоловік.

"З бюджету не компенсують". На Сумщині не всюди діють пільги у міжміських автобусах

Наскільки ж часто доводиться возити учасників бойових дій, розказали водії приміських маршрутів.

"Якщо в нього посвідчення, ми веземо безплатно. Багато таких буває. Раніше нам давали відомість, ми туди записували номер посвідчення, хто, що, як. Записували і здавали. Зараз таких відомостей нема. Ми берем, підвозим, бо розумієм, шо оце така ситуація. Компенсують тих, шо беруть квиток на вокзалі, коли у відомості пишуть УБД АТО, а ті, то шо я його повіз, ніхто й не знає, що я його віз", - розповідає водій Володимир Юзефів.

На початок