Пауерліфтерка Катерина Рябоконь із Сум на чемпіонаті України 8 березня виборола друге місце. Вона вижала 70 кг при власній вазі у 58. Про те, як досягла такого результат розповіла кореспондентам Суспільного.
"Я почала займатися два роки тому. І спочатку я просто планувала ходити в зал, робити собі фігуру. А потім спробувала жим лежачи і мені дуже сподобалось. Раз пішло, два пішло, три пішло. Я стала почувати себе більш впевненою, відчувати силу в собі", — розповіла Катерина Рябоконь.
Перший свій результат на змаганнях Катерина пригадує з усмішкою.

"Перший мій результат був 27, 5 кг. Якщо чесно, тоді я взагалі не розуміла, що відбувається. Тоді мене тато привів, сказав: "Сюди лягаєш, тут жмеш". Я така: "Угу". Я тоді не хвилювалася, бо я не розуміла всієї тієї стихії. Мені сказали — я зробила. Потім я почала розуміти всю цю технологію. То вже почались більші нерви"
Катерина не вважає пауерліфтинг чоловічім чи жіночим видом спорту.
"У кожного свої смаки. Комусь подобається гімнастика, комусь волейбол, комусь йога, комусь футбол. Мені сподобався жим лежачі".

Зі стартових 27,5 кг за два роки Катерина дійшла до 70 кг, при власній вазі у 58 кг.
"Це емоції, які дуже важко взагалі описати. Потрібно тільки відчути. Я відчуваю яка я крута, яка я молодець, я це змогла. Тому, що дуже важко збільшувати вагу. Ти працюєш, працюєш і коли ти розумієш, що твоя праця йде вгору — отримуєш цей успіх, то ти горда собою", — поділилася пауерліфтерка.

На останньому чемпіонаті України Катерина вижала 85 кг, але цю спробу не зарахували судді. Як за два роки вижимати вагу, більшу за вагу власного тіла Катерина говорить.
"Це дисципліна, це режим. Тобто дотримуватися режиму сну, ніколи не пропускати тренування. За два роки я пропустила три тренування. Перше: захворіла, друге: захворіла, третє: НМТ писала".

Про останній чемпіонат України, на якому Катерина посіла друге місце дівчина припустилася помилки, тож треба працювати далі.
"Головне, навіть коли не хочеться, потрібно робити. Не казати: "Сьогодні не зроблю — там зроблю". Але потім ти теж не зробиш. І тому дуже важлива дисципліна. Хочеться, не хочеться — потрібно робити. І тільки тоді буде результат, який ти бажаєш".
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Дивіться нас у YouTube та TikTok
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber та Facebook
Підписуйтеся на наш Instagram