Перейти до основного змісту
Як у Глухові облаштувалося та відкрило власну справу подружжя з Есманьської громади

Як у Глухові облаштувалося та відкрило власну справу подружжя з Есманьської громади

Олександр і Валентина Бережні все життя прожили в селі Сопич Есманської громади на Сумщині, мали господарство, але в серпні 2024 року війська РФ обрали для атаки їхній будинок, тож подружжя вирішило виїхати. Оселилися в Глухові, де живе їхній син і відкрили власну справу. Як вони облаштовуються на новому місці – читайте в матеріалі.

Олександр Бережний та його дружина Валентина – переселенці, які вимушені були покинути рідну домівку, рятуючи власні життя. Все життя вони прожили в селі Сопич Есманьської громади.

Переселенці
Олександр і Валентина Бережні. Суспільне Суми

"Бджоли, город, корови, як у всіх. Три корови було, кінь був. Молоко продавали, так і жили", — згадує Олександр.

На початку повномасштабної війни життя у селі було відносно спокійним, говорить Олександр, обстріли лунали за межами Сопича. З часом, російські війська змінили тактику. Дрони почали атакувати село і влучання стали все частішими.

Однак остаточно люди вирішили евакуюватися, коли війська РФ в ніч з 29 на 30 серпня обрали для атаки саме їхній будинок.

"Так, з вечора почалося і до самого ранку. Ми лягали вже спати, думали, вже все. Стали три рази, ударили там десь по городам. Ми в підвал. А потім, в той вечір, вибрали нашу хату. І цілу ніч били, саме по сусідній хаті і по нашій. Ми вранці завели мотоблок і поїхали", — згадує Валентина.

Валентина каже, тієї ночі російські військові били з артилерії, тому руйнування значні: понівечений залізний паркан, вибиті вікна в сусідніх будинках, подвір'я переоране снарядами.

На мотоблоці подружжя виїхало в Глухів. Тут живе їхній син Артем. Вони сподівалися, що в місті, у відносній безпеці, зможуть оговтатися від пережитого. Але у першу ніч родини в Глухові, 30 серпня, російські війська скинули на місто керовані авіабомби.

Нині у рідному селі лишається близько двох десятків людей, говорить Олександр. До повномасштабної війни тут мешкало близько 600 жителів.

"Куди ж повиїжджали люди? Ну, в основному Глухівський район, Полошки, Дунаєць, Береза, Слоут. Хто куди. Хто в Шосткинський район", — розповів Олександр Бережний.

Переселенці
Пані Валентина готує шаурму. Суспільне Суми

Подружжя ділиться, на новому місці адаптуватися було важко, але життя не зупинилося. Переселенці відкрили власний бізнес у Глухові – точку з продажу шаурми. У неї вклали свої заощадження, частково допоміг син. Шаурму для покупців робить сама пані Валентина.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp

Дивіться нас у YouTube та TikTok

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber та Facebook

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок